in

Sony video odaklı yeni makinesi A7S III’ü tanıttı

Sony A7S III özellikleri fiyatı ve çıkış tarihi
Sony A7S III özellikleri fiyatı ve çıkış tarihi

Uzun süren bekleyiş sona erdi ve aylar süren söylentiler, spekülasyonlar ve sızıntıların ardından yeni Sony A7S III nihayet tanıtıldı. Canon’un EOS R5 modeline rakip olacak olan yeni model çok sayıda özelliğe sahip bulunuyor. İşte meraklıları için Sony’nin en yeni kamerası A7S III özellikleri.

Sony A7S III özellikleri

Sony A7S III çok sayıda gelişmiş özellikle birlikte geliyor. Video odaklı olan yeni modelin 12 MP’lik bir sensörü bulunuyor. Sony A7S III, 120p’ye kadar 4K çözünürlükte video çekebiliyor. Hibrit kart yuvaları ve kalın gövde tasarımına sahip olan cihaz, kullanıcılarına yepyeni bir menü sistemi sunuyor.

Sony A7S III, yeni okuma hızlarına sahip bulunan 12MP BSI CMOS sensöre sahip bulunuyor. Yeni bir BIONZ XR işlemciyle eşleştirilen bu sensör, 10-bit 4:2:2 şeklinde 4K/120p ve 4K/60p kalitesinde video çekebiliyor. Aynı şekilde HDMI’den 4K/60p’ye varan 16-bit ProRes RAW videolar yakalayabiliyor.

Sony A7S III, görüntü sensörünün % 92’sini kapsayan 759 nokta faz algılamalı AF noktalarına sahip yeniden tasarlanmış bir otomatik odaklama sistemine sahip bulunuyor. Cihaz ayrıca tam AF / AE izlemeli ardışık 1.000’den fazla sıkıştırılmamış RAW görüntü için maksimum 10 fps sürekli çekim hızına sahip bulunuyor.

Sony’nin yeni kamerası tasarım açısından da bazı farklılıklara sahip bulunuyor. Şirket, kamera ısısını dağıtmak ve IBIS’i barındırmak için nispeten daha kalın bir gövde kullanıyor. Cihaz dünyanın en parlak elektronik vizörü ile birlikte geliyor. 9.44M-dot OLED olarak isimlendirilen elektronik vizör, ilk defa Sony A7S III kamera modelinde kullanılıyor. Bu açıdan yeni A7S III bir çığır niteliği taşıyor.

Cihazda tam boyutlu bir HDMI portu ve UHS-II kartlara da uyumlu iki adet hibrit kart yuvası, bulunuyor. Cihazda fan bulunmuyor. Bu da cihazın çok fazla ısınmamasından ileri geliyor. Son olarak Sony A7S III modelinde nihayet dokunmatik bir ekrana geçiş yapıyor. Oldukça farklı ve işlevsel bir menü yapısına sahip olacak olan model, her açıdan oldukça iyi bir kamera deneyimi sunuyor. Sony A7S III özellikleri bu şekilde. Şimdi de cihazın fiyatı ve çıkış tarihine bir göz atalım.

Çıkış tarihi ve fiyatı

Canlı bir sunumla tanıtılan Sony A7S III özellikleri dışında oldukça yüksek fiyatı ile de dikkat çekiyor. Yeni cihazın 3.500 dolar gibi oldukça yüksek bir çıkış fiyatına sahip olacağı ifade ediliyor.

Sony A7S III çıkış tarihi ile ilgili iddialar bu yılın Eylül ayına işaret ediyor. Buna göre Sony yeni kamerasını Eylül 2020 tarihinden itibaren piyasaya sürecek.