in

SoundCloud bağış özelliği açıldı

SoundCloud bağış özelliği

SoundCloud bağış özelliği sonunda açıldı. Sanatçıların profillerine ekleyebilecekleri bağış butonunun duyurusunu yapan SoundCloud, bu sayede sanatçıların Covid-19 salgını yüzünden yaşadığı finansal sıkıntılara da dikkat çekiyor. SoundCloud, bağış butonu ile pek çok festival ve konserlerin ertelenmesi üzerine, müzik severlerin hayranı olduğu sanatçıları destekleyebileceği yeni bir platform yaratıyor.

Bağış butonunu SoundCloud profil sayfasına ekleyebilmek için Düzenle sekmesine tıklayıp “Bağış linki ekle” yazısına tıklamak yeterli. Değişiklikleri kaydet dedikten sonra sistem otomatik olarak bağış butonunu işlem yapılan hesabın üst  köşesinde gösteriyor.

Buna ek olarak SoundCloud, yeni bir pazarlama ve dağıtım platformu olan “Repost by SoundCloud” duyurusunu da yaptı. Repost by SoundCloud, bağımsız sanatçılan işlerini dünyaya duyurması ve tanıtması için pek çok özellik sunuyor. Sanatçılar Repost by SoundCloud platformunu kullanarak müziklerini Spotify, Apple Music, TikTok, ve Instagram gibi uygulamalara gönderebiliyorlar. Kampanyalar yaratabiliyor ve YouTube içeriği talep edebiliyorlar.

SoundCloud’un bu yeni hizmeti, 18 yaş ve üzeri olan ve SoundCloud Pro Unlimited üyeliği olan her kullanıcının kullanımına açık bulunuyor. Uygulamaya ayrıca yılda 30 dolar vererek de sahip olunabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Video oyunları pandemide sosyalleşmenin en iyi yolu

Repost by SoundCloud uygulaması şu an için daimi bir hizmet gibi gözüküyor. Ancak SoundCloud bağış özelliğinin ne kadar süre ile kalacağı henüz belli değil. Bağış butonu, SoundCloud tarafından yapılan açıklamaya göre, “süreç bu şekilde olmaya devam ettiği sürece” aktif olacak. Buradan da anlaşılacağı üzere bağış butonu uygulamasının kalıcı olması beklentiler arasında yer almıyor.