in

Twitter hesabı nasıl silinir: Ne yapmalısınız?

Twitter hesabı nasıl silinir sorusunun yanıtı oldukça basit. Twitter’ı geride bırakmak istiyorsanız, basit birkaç adım yeterli…

Twitter, en popüler sosyal ağlardan. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı hesabınızı kapatmak isteyebilirsiniz. Tüm tweetleriniz, takipçileriniz, favorilerinize aldığınız tweetler ve diğer verileri silerek, kalıcı olarak Twitter’a veda edebilirsiniz. Twitter’da hesabınızı anında kapatabilir, 30 gün içinde de Twitter sunucularından kalıcı olarak silinebilirsiniz.

Twitter hesabı nasıl silinir: İlk adım hesabı devre dışı bırakma

Twitter hesabınızı silmek için, ilk etapta hesabı “devre dışı bırakmanız” gerekir. Hesabınızı devre dışı bıraktığınızda, Twitter, verilerinizi birkaç dakika içinde sosyal ağdan kaldırır. Hesabınız, kalıcı olarak silinmek için sıraya alınır. 30 gün içinde, Twitter, hesabınızı ve ilgili verileri kalıcı olarak siler. Verileriniz sonsuza kadar silinirken, herhangi bir kullanıcı eski Twitter kullanıcı adınızı kullanarak yeni bir hesap açabilir.

Fikrinizi 30 gün içinde değiştirir ve hesabınızı aktifleştirmek isterseniz, oturum açmanız yeterli. 30 gün içinde Twitter’a giriş yaparsanız takipçiler, favoriler ve diğer önemli veriler birkaç dakika içinde Twitter’a geri yüklenir.

Twitter hesabını kalıcı olarak silmek

Hesabınızı silmek için, web tarayıcınızda Twitter’a giriş yapın. Akıllı telefon uygulaması ile bu işlem yapılamamaktadır. Bunun için web’de hesabınızda oturum açın. Kullanıcı profil resminize tıklayın ve hesap ayarları sayfanıza erişmek için “Ayarlar”ı seçin.

  • Hesap ayarları sayfasının altındaki, “Hesabımı devre dışı bırak” bağlantısını tıklayın.
  • Twitter, hesabınızı silme konusunda daha fazla bilgi sağlayacak ve hesabınızı neden sildiğiniz hakkında geri bildirim isteyecektir.
  • Hesabı silme işleminizi onaylamak için, “@ hesabı sil” butonuna tıklayın.
  • Hesabınızı silmek istediğinizi onaylamak için, şifrenizi girmeniz ve “Hesabı devre dışı bırak”ı tıklamanız gerekir.

Twitter hesabınızın devre dışı bırakıldığı size bildirilecektir. Verileriniz, birkaç dakika içnide Twitter web sitesinden kaldırılır.

Twitter hesabınızı nasıl yeniden etkinleştirebilirsiniz?

Hesabı silme fikrinizi değiştirseniz, web tarayıcınızda Twitter web sitesini ziyaret edin. Kullanıcı adı ya da e-posta adresiniz ve şifreniz ile, Twitter’a giriş yapabilirsiniz. Bu işlem, hesabı yeniden aktif hale getirecektir.

Oturum açtıktan sonra tüm verilerin gelmesi birkaç dakika sürebilir. Bu işlem, mobil uygulama üzerinden yapılamamaktadır.