in

Uçabilen güvenlik kamerası Ring Always Home Cam tanıtıldı

Uçabilen güvenlik kamerası Ring Always Home Cam

Geçtiğimiz yıllarda Amazon tarafından satın alınan akıllı zil üreticisi Ring, Always Home Cam isimli uçabilen güvenlik kamerası modelini resmen tanıttı. Oldukça ilginç bir tasarıma sahip olan ürün, otonom uçuşlar yaparak, evin her yerini gözetleme imkanı sunuyor.

Gözetleme için kullanılan insansız hava araçlarını hepimiz duymuşuzdur. Fakat bildiğiniz üzere bunlar ev güvenliğinde değil, bölgesel gözetleme ve uluslararası casusluk alanlarında kullanılıyor. Amazon bünyesinde bulunan akıllı zil üreticisi Ring ise, bunu değiştirmeye hazırlanıyor.

Şirket bugün, ev gözetimi için devrim niteliğinde olabilecek bir ürününü teknoloji severlerle paylaştı. Ring Alway Home Cam isimli bu ürün, kullanıcılar evde olmasalar dahi, evlerinin her bölgesini detayılı bir şekilde gözetleyebilmelerine olanak sağlıyor. Bilim kurgu filmlerinden fırlamışa benzeyen cihaz, uçabilen bir güvenlik kamerası olarak nitelendiriliyor.

Uçabilen güvenlik kamerası Ring Always Home Cam özellikleri

Yapı itibari ile bir drone’u anımsatan Ring Always Home Cam, bazı konularda normal bir drone cihazdan oldukça ayrılıyor. Cihaz, elle kontrolün yanı sıra, evin farklı odalarına ve kısımlarına otonom uçuşlar düzenleyebiliyor. Tıpkı robot süpürge makineleri gibi, evin haritasını çıkarıp, hiç bir yere çarpmadan evin için otomatik bir şekilde gezebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Samsung, Huawei’ye bellek tedariğini sonlandıracak

Cihazın pervanelerinin üzerine yer alan koruma paneli, herhangi bir darbeye veya çarpmaya karşı onu koruyor. Bu sayede cihaz, oldukça güvenli bir şekilde evin içini gezebiliyor.

Ring Always Home Cam, birden fazla sayıda kameraya ihtiyaç duymadan, evin içini incelemenize olanak sağlayacak şekilde tasarlanmış bulunuyor. Özellikle büyük bir eve sahip olan kullanıcılara yönelik olarak geliştirilen cihaz, tek bir dokunuşla, evin her tarafını gözetlemeye olanak sunuyor.

Ring Always Home Cam, 1080p kalitede videolar çekebiliyor. Herhangi bir tehlikeyi fark ettiğinde, önceden belirlenmiş rotalar boyunca, otomatik olarak seyahat edecek şekilde ayarlanabiliyor. Cihaz, evcil hayvanını düzenli olarak kontrol etmek ve ocağı açık bırakıp bırakmadığını kontrol etmek isteyenler için manuel olarak da kontrol edilebiliyor. Kamera ile çekilen görüntüler, kullanıcının telefonuna canlı olarak Wi-Fi ile aktarabiliyor.

Bununla birlikte uçabilen güvenlik kamerası Ring Always Home Cam, yalnızca iç mekanlarda kullanılmak için geliştirilmiş durumda. Yani büyük arazi ve bölgeler için onu kullanmak mümkün bulunmuyor.

Amazon, evde iken kötü niyetli kişiler tarafından görüntülenmekten ve gözetlenmekten endişe eden kullanıcılar için, şarj ünitesine bağlı halde olan cihazın görüş alanının tamamen kapatıldığını söylüyor. Ayrıca cihaz çalışırken belirli bir ses seviyesinde uğultu çıkarak şekilde tasarlandığı için, hareket halinde olduğunu anlamak mümkün hale geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Tesla güncellemesi ile otomobiller hız sınırı işaretlerini görebilecek

Ring Always Home Cam fiyatı ve çıkış tarihi

Ring Always Home Cam isimli uçabilen güvenlik kamerası ürününün, önümüzdeki yıl piyasaya sunulması bekleniyor. Cihazın Amerika’daki satış fiyatının ise 250 dolar civarında olduğu ifade ediliyor.