in

Video tabanlı yeni sosyal medya platformu YurOn, YouTube’dan daha hızlı büyüyor

Video tabanlı sosyal medya platformu YurOn hızlı büyüyor
Video tabanlı sosyal medya platformu YurOn hızlı büyüyor

Londra merkezli video tabanlı yeni sosyal medya platformu YurOn, bu yılın başındaki lansmandan bu yana, yalnızca bir kaç ay içerisinde binlerce kullanıcıya ve yüz binden fazla izlenmeye ulaştı. YurOn, bu performansı ile Youtube’dan daha iyi bir çıkış yakalamış oldu.

Video tabanlı sosyal medya platformlarının sayısı artıyor. TikTok, Instagram Reels, Youtube Shorts’un yarıştığı bu alanda farklı ve özgün bazı projeler de karşımıza çıkıyor. Bu projelerden bir tanesi de YurOn, Bu yılın başlarında Londra merkezli olarak ortaya çıkan YurOn, kullanıcıları özçekim ile birbirine bağlayan video tabanlı yeni bir sosyal medya platformu. Bu platformda kullanıcılar kendilerine ait kısa videolar paylaşabiliyor. Ve bu videolara çeşitli yanıtlar alabiliyor. YurOn ayrıca gelen yanıtları bir kolaj halinde derleyerek izleyicilere sunuyor.

YurOn, etkileşimi teşvik eden bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Zira kullanıcılar bir birlerinin oluşturduğu videolara, video yanıtlar verebiliyorlar. Bu Twitter’ın videolu şekli gibi görünüyor. YurOn’u Twitter’dan ayıran en önemli özellik ise, sahte isimlerin, metin yorumlarının arkasına saklanmayı azaltması. Zira kullanıcılar bizzat kendi videolarını çekerek bir birleriyle etiketime geçiyor.

Youtube’dan daha hızlı büyüyor

Verilen bilgilere göre, video tabanlı yeni sosyal medya platformu YurOn, bu yılın başında gerçekleştirilen lansmandan bu yana oldukça etkileyici bir performans sergilemiş durumda. Zira YurOn, yalnızca bir kaç ay içerisinde 5 binden fazla video oluşturan beş binden fazla kullanıcıya ulaşmış. Ayrıca çekilen videoların izlenme sayısı 100 bini geçmiş. Bu rakamlar YurOn’un başlangıç döneminde Youtube’dan daha hızlı bir şekilde büyüdüğünü gösteriyor.

YurOn geliştiricileri, uygulamayı özgün etkileşimi teşvik eden bir platform haline getirmek istiyor.  Aynı şekilde ortak ilişkileri güçlendirmek için gelişmiş bir sistem kurmayı amaçlıyor. YurOn kullanıcıları kendi deneyimlerini ve düşüncelerini videolar aracılığı ile aktarabildikleri gibi, farklı kullanıcılar tarafında dile getirilen görüş ve düşüncelere, videolu yanıtlar verebiliyorlar. Bu, sosyal medya kullanıcıları arasındaki etkileşimi artırdığı gibi, insanların daha samimi bir ortamda bulunmalarına olanak sağlıyor.

YurOn nasıl kullanılır?

Şayet bu yeni dünyaya katılmak ve YurOn’un sunduğu bu özellikleri kullanmak istiyorsanız, tek yapmanız gerken telefonunuza YurOn uygulamasını indirmek olacaktır. Daha sonra gerekli bilgileri girerek üyeliğinizi tamamlamanız gerekecektir.

Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra, ekranda farklı kullanıcılar tarafından paylaşılan videoların olduğunu göreceksiniz.. Ekranı sağa veya sola doğru sürükleyerek videolar arasında geçiş yapabilirsiniz. Herhangi bir videoya verilen yanıtları görmek isterseniz tıpkı Instagram Hikayeler’de olduğu gibi ekranın sağ veya sol tarafına dokunmanız yeterli olacaktır.

Yeni bir YurOn videosu oluşturmak isterseniz, ekranın alt kısmında yer alan artı (+) simgesine dokunabilirsiniz. YurOn, size 30 saniyelik videolar oluşturma ve bunları paylaşma imkanı sunacaktır.

YurOn, özgünlüğe katkıda bulunduğu gibi her yaştan insanı soru sormaya ve yanıtlar verip bağlantı kurmaya teşvik ediyor. Platform ayrıca video oluşturucuların para kazanabilmeleri için yeni yollar geliştiriyor. YurOn CEO’su Marine Mallinson yaptığı açıklamada “Sosyal medya bizi mutsuz ediyor. YurOn bunu düzeltiyor. YurOn’da merakı, toplulukla ödüllendiriyoruz.” İfadelerini kullanıyor.

Platform ayrıca, kullanıcıların Seedrs sitesi üzerinden yatırım yapmalarına izin veriyor. YurOn’a yatırım yapmak isteyenler 10 dolar gibi düşük bir ücretle bile yatırım yapabiliyorlar. YurOn uygulamasını hem Android hem de iOS cihazlara, Google Play Store ve Apple App Store üzerinden indirmek mümkün bulunuyor.