in

VMware sanal işlemci bilgi işlem yazılımı alanında IDC MarketScape lideri oldu

Bulut altyapısı ve kurumsal mobilite alanında dünya lideri VMware “IDC MarketScape: Dünya Genelinde Son Kullanıcı Bilişim Yazılımı 2016 Tedarikçi Değerlendirmesi” (Kasım 2016) kategorisinde lider firma olarak konumlandırıldı.

Raporda 8 tedarikçi stratejiden yeteneğe kadar geniş bir yelpazede değerlendirildi. VMware, arka arkaya iki yıl, sanal masaüstüler ve uygulamalar alanında kurumsal stratejiler ve çözüm stratejileri ve yeteneklerini içeren en eksiksiz çözümü sunan şirket seçildi. Bu başarının ardında VMware Horizon® 7, Horizon AirTM, Horizon FLEXTM ve VMware App VolumesTM gibi ürün ve hizmetleri içeren VMware Horizon® çözüm ve hizmet portföyü  yer alıyor.

IDC MarketScape raporuna göre, VMware’in VCC çözümlerini seçme nedenlerini anlatan müşteriler ilk iki sıraya, rekabetçi fiyat/fırsat konusunu ve VMware ürünlerinin daha güçlü yeteneklere sahip olmasını koyuyor. Şirketin muadillerine kıyasla referans verilme algısına bakıldığında ise VMware’in 9 alanın tümünde ortalamanın üstünde puanlarla değerlendirildiği görülüyor.

Konu hakkında konuşan VMware “Son Kullanıcı Bilişim” ürün grubundan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı ve genel müdür Sumit Dhawan, VMware’in uygulama ve masaüstü sanallaştırma pazarının lideri olduğunu söyleyerek şunları ekledi: “VMware’in arka arkaya iki yıl, sanal masaüstüler ve uygulamalar alanında kurumsal stratejiler ve çözüm stratejileri ve yeteneklerini içeren en eksiksiz çözümü sunan şirket seçilmesi,  şirketimizin müşterilerin yaşadığı güçlüklere nitelikli çözümler getirmeyi ve inovatif ürünler geliştirmeyi odağına aldığının göstergesidir. Bu başarı, VMware Son Kullanıcı Bilişim biriminde bu konu özelinde çalışan ekip ve o ekibin dinamik ruhu sayesinde gerçekleşmiştir. İşletmelerin dijital kurumlara dönüşmeyi sürdürdüğü bu süreçte VMware Horizon gibi endüstri lideri bir çözüm onların hep yanında olacaktır. Kolay kullanımı ve kurumsal güvenilirliğiyle VMware Horizon, işletmelerin masaüstü ve uygulama teslimat ve yönetim sürecini modernleştirerek mobil işgüçlerine verim katıyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Zoom CEO’su güvenlik ve gizlilik problemleri için özür diledi