in

WhatsApp Android 2.20.201.4 beta güncellemesi yayınlandı, işte yenilikler

WhatsApp Android 2.20.201.4 beta güncellemesi yayınlandı

WhatsApp Android 2.20.201.4 beta güncellemesi resmen yayınlandı. Google Play Beta Programı aracılı ile yayınlanan yeni beta sürüm, işletme sohbetleri ile ilgili önemli bir değişiklik ile birlikte geliyor. Bu değişiklik ile birlikte sesli ve görüntülü arama seçenekleri tek bir butonda birleşiyor. İşte önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara sunulabilecek olan o özellik.

WhatsApp Android 2.20.201.4 beta yeni bir arama düğmesi ile geldi

WhatsApp’ın yeni Android 2.20.201.4 beta sürümü yeni bir arama düğmesi ile birlikte geldi. Sohbet ekranında yer alan bu düğme, iş sohbetleri için sesle ve görüntülü arama seçeneklerini bir araya getiriyor.

WhatsApp Android 2.20.201.4 beta güncellemesi yayınland

Yani WhatsApp işletme kullanıcıları, sesli ve görüntülü aramaları ayrı ayrı görüntülemek yerine her ikisine hızlıca ulaşabilecekleri bir düğmeye kavuşuyor. Bu düğmeye dokunulduğunda, WhatsApp yeni bir ekranda Sesli Arama ve Video Arama şeklinde iki seçenek sunuyor.

WhatsApp Android 2.20.201.4 beta güncellemesi yayınland

Kullanıcılar bu seçeneklerden dilediklerini tercih ederek, arama istedikleri kişiyi arayabiliyorlar. WhatsApp’a yeni gelen bu özelliğin, ekranda yer açmak amacını taşıdığı ifade ediliyor. Zira bilindiği üzere WhatsApp, geçtiğimiz günlerde yayınladığı yeni bir beta güncellemesi ile, ekrana yeni bir düğme daha eklemişti.

WhatsApp Katalog düğmesi olarak isimlendirilen bu özellik sayesinde, işletme kullanıcıları, herhangi bir kişiye, kendi ürünleri ile ilgili bilgiler içeren bir kataloğu hızlı bir biçimde sunma imkanı yakalıyordu.

Ekrana katalog düğmesinin de gelmesi ile birlikte, sesli rama ve görüntülü arama seçeneklerinin bir araya toplanma ihtiyacı ortaya çıktı. Ekranın üst tarafında oluşan kalabalığını önüne geçmek isteyen WhatsApp, nihayet Android 2.20.201.4 beta güncellemesi ile bu iki seçeneği tek bir çatı altında topladı.

WhatsApp’a yeni eklenen arama butonu, sesli arama butonuna oldukça benziyor. Söz konusu simgenin sol tarafında ek olarak bir artı (+) işareti bulunuyor. Söz konusu özelliği hemen kullanmak ve test etmek isteyen kullanıcıların, Google Play Beta Programı’na kayıt olması ve uygulamalarını son sürüme yükseltmeleri gerekiyor.

Söz konusu özelliğin, diğer tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı henüz net olarak bilinmiyor. WhatsApp’ın test çalışmalarına hala devam ettiği ifade ediliyor.