in

Whatsapp ilk resmi animasyonlu çıkartma paketini kullanıma sundu

Whatsapp animasyonlu çıkartma paketini kullanıma sunuyor
Whatsapp animasyonlu çıkartma paketini kullanıma sunuyor

Whatsapp, son güncellemeleriyle birlikte ilk resmi animasyonlu çıkartma paketini kullanıcılarına sundu. Söz konusu özellik şu an için 2.20.195.1 Android beta ve 2.20.70.26 iOS beta sürümlerinde bulunuyor.

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp, son günlerde kullanıcılarına sunduğu özelliklerle sıkça gündeme gelmeye devam ediyor. Mesajlaşma alanında çok sayıda gelişmiş uygulama ile rekabet halinde olan Whatsapp, son olarak pek çok mesajlaşma uygulamasında bulunan çoklu cihaz desteği için çalışmalara başlamış ve daha pek çok yeniliği kullanıcılarının kullanımına sunmaya başlamıştı.

O özelliklerden bir tanesi de, pek çok anlık mesajlaşma uygulamasında bulunan animasyonlu çıkartmalar oldu. Whatsapp son sürümü ile birlikte ilk animasyonu çıkartma paketini kullanıcılarına sundu. 2.20.195.1 Android beta ve 2.20.70.26 iOS beta sürümleriyle gelen özellik sayesinde kullanıcılar üçüncü taraf farklı yazılımlara ihtiyaç duymadan Whatsapp’ın kendi sunduğu hareketli resimleri kullanabilecek.

Whatsapp animasyonlu çıkartma paketini kullanmak için Whatsapp’ınızı en son sürüme yükseltin. Şayet çıkartmalar bölümünden Whatsapp’ın kendi hareketli animasyon çıkartmalarına ulaşamıyorsanız, sohbet geçmişinizi yedekleyin. WhatsApp uygulamasını silip tekrar yükleyin. Whatsapp’ı yeniden indirdiğinizinde sunucadaki en güncel yapılandırmalar telefonunuza indirilecek ve aktif hale gelecektir.

Şayet uygulamayı silip tekrar yüklediğiniz halde, Whatsapp animsyonlu çıkartma paketi hala gözükmüyorsa, yapabileceğiniz başka bir işlem yok. Bundan sonra şirketin telefonunuz için yeni bir güncelleme yayınlamasını beklemeniz gerekmektedir. Bu özellik çok yakın bir zaman içerisinde otomatik olarak tüm WhatsApp kullanıcılarına sunulacaktır.

Whatsapp animasyonlu çıkartmalar özelliği

Whatsapp’a yeni gelen animasyonlu çıkartmalar özelliği, kullanıcılara üç işlemi rahat bir şekilde yapma imkanı sunar. Bunlardan ilki, sunulan animasyon çıkartmaları görüntüleme, gönderme ve kaydetme işlemleri.

İkincisi ise üçüncü taraf uygulamaların sunduğu etiketleri içe aktarma imkanı. Böylelikle Whatsapp’ın dışındaki diğer taraflardan alınan animasyonlu çıkartmalar Whatsapp’a entegre edilebilecek. Ve bunlar Whatsapp’a aktarılıp rahat bir şekilde kullanılabilecek.

Son olarak Whatsapp Store’dan çeşitli animasyon paketleri indirilerek kullanılabilecek. Nitekim Whatsapp tarafından yayınlana ilk animasyonlu çıkartma paketi Playful Piyomaru da WhatsApp Store’dan indirilebilecek. 

Şimdi Whatsapp Store’a girip bu animasyonlu çıkartma paketini indirmeye ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Whatsapp Store’da animasyonlu bir etiket paketi göremiyorsanız, bu, söz konusu özelliğin sizin için hazır olmadığı anlamına gelir. Fakat başka bir kullanıcı animasyonlu çıkartmaları size gönderirse paketin tamamını indirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  KVKK, TikTok hakkında inceleme başlattı