in

Whatsapp’ta engelleyen kişiyi görme [Nasıl Yapılır]

Whatsapp’ta engelleyen kişiyi görme [Nasıl Yapılır]

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ta engelleyen kişiyi görme, herkesin merak ettiği bir durum…

Listenizde ekli bir kişiye, Whatsapp’ta mesaj göndermenize rağmen herhangi bir yanıt alamıyorsanız, engellenip engellenmediğinizi merak etmeniz normal. Whatsapp’ta engelleyen kişinin iletişim bilgilerini görümtüleme konusunda Whatsapp doğrudan bir işlem yapmıyor. Ancak bunu anlamanın birkaç farklı yolu var.

Whatsapp’ta engelleyen kişinin iletişim bilgilerini görüntüleyin

Whatsapp’ta engelleyen kişiyi görmek için ilk yol, iPhone ya da Android Whatsapp uygulamasında bir görüşme ekranı açmak ve üst kısımda yer alan iletişim bilgilerine bakmak. Profil resmini ve son görüldü bilgisini göremiyorsanız, engellenmiş olabilirsiniz.

Profil fotoğrafının ve son görülen mesajın olmaması, Whatsapp’ta engelleyen kişi görmede yüzde yüz sonuç vermez. Zira ilgili kişi, son görülme bilgisini devre dışı bırakmış olabilir.

Whatsapp’ta engelleyen kişiyi görme [Nasıl Yapılır]
Whatsapp’ta engelleyen kişiyi görme [Nasıl Yapılır]

Mesajlaşmayı ve aramayı deneyin

Sizi engelleyen bir kişiye mesaj gönderdiğinizde, teslim edildiğine dair bilginin yer aldığı onay işaretlerinde tek simge görünür. Bu mesajlar aslında ilgili kişiye Whatsapp’tan ulaşmaz.

Sizi engellemeden önce mesaj gönderdiyseniz, bu mesajlarda iki mavi onay işareti görmeniz gerekir.

Whatsapp’ta aramayı denediğinizde, çağrının gerçekleşmemesi engellenmiş olabileceğiniz anlamına gelir. Whatsapp, engellenmiş olsanız bile arama çağrı sesini verir. Ancak diğer tarafta telefon çalmaz.

Bir gruba eklemeyi deneyin

Whatsapp’ta engelleyen kişiyi görme konusunda en kesin yöntem, onu bir gruba eklemeye çalışmaktır. Bu adım, en net sonucu verir. Whatsapp’ta yeni bir grup oluşturun ve bu kişiyi gruba dahil edin. Whatsapp, uygulamanın kişiyi gruba eklemediğini söylerse, bu, ilgili kişinin sizi engellediği anlamına gelir.

Engellenmek çok rahatsız edici geldiyse, siz de ilgili kişiyi Whatsapp’ta engelleyebilirsiniz…