in

Whatsapp’tan konum nasıl atılır?

WhatsApp, bir mesajlaşma uygulaması olarak yaygınlaşsa da, en çok kullanılan özelliklerinden biri konum paylaşımı. WhatsApp’tan konum paylaşma, özellikle arkadaşlarınızla ya da ailenizle, bilmediğiniz bir yerde buluşmak için kullanabileceğiniz bir özellik. Bir adresi paylaşmak için yapılabilecek en pratik işlem, WhatsApp’tan konum atmak. WhatsApp’tan konum nasıl atılır sorusunun yanıtını anlattık.

Adım adım WhatsApp’tan konum nasıl atılır?

  • Konum paylaşmak istediğiniz kişiyle bir WhatsApp sohbeti açın ve “+” simgesine dokunun. Çıkan seçenekler içinde, “Konum”u seçin.
  • En basit seçenek, şu anda bulunduğunuz konumu göndermektir. Alternatif olarak mevcut konum ve yakındaki yer önerilerini de seçebilirsiniz.
  • Hareket etmeyi planlıyorsanız ya da çeşitli nedenlerden ötürü, birisinin konumunuzu takip etmesini istiyorsanız “Mevcut konumu paylaş” seçeneğini tercih edebilirsiniz.
  • Uygulamadan çıksanız dahi, canlı konumunuzun paylaşılacağının farkında olduğunuzdan emin olmanız için, WhatsApp konum için size bir uyarı gönderecektir. Bu uyarıda “Tamam” dokunup onaylayın.
  • Canlı konumunuzu ne kadar süreyle paylaşmak istediğinizi de girmelisiniz. Seçenekler 15 dakika, 1 saat ve 8 saattir. Dilerseniz bir yorum ekleyebilir ve ardından “Gönder” butonu ile konumunuzu gönderebilirsiniz.

Herhangi bir yerde konumunuzu göndermeyi durdurmak isterseniz, “Paylaşımı durdur”a dokunabilirsiniz. Aksi takdirde, belirttiğiniz süre sona erene kadar nereye giderseniz gidin canlı konumunuz paylaşılacaktır. WhatsApp konum özelliğini kullanmak işte bu kadar kolay.