in

Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesi ISO RTM olarak hazır

Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesi ISO RTM olarak hazır: Microsoft, bir sorun çıkmazsa 27 Mayıs’ta, Windows 10 20H1 veya Mayıs 2020 Güncellemesi olarak da bilinen yeni sürümü herkese açacak. Windows’un bu yeni sürümü, işletim sistemi için birçok iyileştirme ve haber getirecektir. Ancak, son sürümden önce, Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi, en son hata ayıklama işlemini tamamlayan yeni bir Insider derlemesi olan Build 19041.264 hazırlığını yaptı.

Microsoft bir süredir Windows 10 20H2 üzerinde çalışıyor, bu da işletim sistemi için sonbahar güncellemesi olacak ve en son söylentilere göre 19H2’ye benzer küçük bir güncelleme alabilir. Ancak, şirketin bu ikinci sürüme yönelik çabaları, Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi tamamlandı ya da şirket tarafından unutuldu demek değil.

İlginizi çekebilir:  Microsoft’un yeni çözüm ortağı: IBM

Microsoft, neredeyse her hafta 20H1’in yeni yapılarını piyasaya sürüyor, küçük güncellemeler işletim sisteminde bırakılabilecek en son hataları düzeltmeye odaklanıyor. Şimdi ise yolun sonuna geldiğimiz anlaşılıyor. Windows 10 Vuild 19041.264 ile yeni güncellemenin hazır olduğu görülüyor.

Windows 10 Build 19041.264 ile düzeltilen hatalar

Microsoft, işletim sisteminde hala mevcut olan toplam 3 hatayı düzeltmek için bu yeni derlemeyi Insider üzerinden sundu:

  1. Windows Mixed Reality’de birçok nedenden dolayı düzgün çalışmasını engelleyen bir hata düzeltildi.
  2. Windows Disk Temizleme Aracı’nın önceki sürümlerin kopyalarını silmesini engelleyen bir hata düzeltildi.
  3. Farklı konumlarda gün ışığını ayarlamak için DST ayarındaki bir hata düzeltildi.

Microsoft ayrıca Salı günü yeni yamanın tüm güvenlik düzeltme eklerini içerecek şekilde bu yeni derlemeyi çıkarttı. Bu şekilde, tüm Windows çekirdeği, tüm bileşenleri ve programları güncellenmiş oldu.

İlginizi çekebilir:  Outlook ve iPhone arası takvim senkronizasyonu nasıl yapılır?

Windows 10 Insider programına kaydolan kullanıcılar, 19041.264 sürümünün tamamını indirebilecekler. Daha önce 20H1’in daha eski bir sürümüne sahip olanlar ise dağıtımlarını güncellemek için KB4556803 toplu yamasını kullanabilecekler.

Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesi için ISO RTM çıktı

Bu yeni sürümle, Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi resmi olarak tamamlandı. Microsoft bu yeni sürümün resmi ISO’larını MSDN sunucularında yayımladı. Bu sunucular herkese açık değil, ancak geliştiriciler bununla birlikte diğer yeni sürümlere de erken erişebilecekler.

Bu derleme, bu ayın ilerleyen günlerinde Windows Update aracılığıyla tüm kullanıcılara ulaşacak. Ancak, Microsoft’un yükseltme planları hakkında daha fazla ayrıntıya sahip değiliz. Güncellemenin dalgalar halinde tekrar yayınlanıp yayınlanmayacağını veya tüm kullanıcılara aynı anda ulaşıp ulaşmayacağını bilmiyoruz.

İlginizi çekebilir:  Microsoft, 2020 siber güvenlik trendlerini açıkladı