in

Word sayfayı ikiye bölme [Nasıl Yapılır]

Word sayfayı ikiye bölme nasıl yapılır

Word sayfayı ikiye bölme işlemi, çalıştığımız belge üzerinde bazen önemli bir ihtiyaç olabilir. Monitörümüz, Word belgelerini düzenlerken bize sınırlı bir alan sağlıyor. Bir sayfadan diğerine atlamak çok zaman alabiliyor. Hem zaman hem de pratiklik kazandırması açısından, Word’de sayfayı ikiye bölme işlemi daha iyi bir deneyim sunabilir. Microsoft Word’de, düzenleme alanınızı en efektif şekilde kullanabilmeniz adına, bazı ipuçları verdik.

Word sayfayı ikiye bölme yolları: Editörü böl

“Bölünmüş pencere” simgesine erişmek için, görünüm sekmesini açın ve bölünmüş çubuğu, sabit tutmak istediğiniz bölümün altına yerleştirin.

Word sayfayı ikiye bölme işlemi tamamlandığında, referanslar gibi amaçlar için kullanabileceğiniz diğer bölme sabit kalırken, siz de esas bölme üzerinde çalışmayı sürdürebilirsiniz. Her pencere bölmesi farklı bir pencere gibi davranır, görünümünü ve diğer detaylarını ayarlayabilirsiniz. Örnek olarak, her bölme için yakınlaştırma seviyeleri ayarlayabilirsiniz.

Daha iyi düzenleme için, her bölmede farklı düzenler ayarlayabilmeniz de söz konusudur. Örneğin alt bölmede “ana hat” düzeni ile çalışırken, üst bölmede “yazdır” düzeni kullanabilirsiniz.

Bölünmüş pencereyi kaldırmak için, “Bölmeyi kaldır” butonuna tıklamanız yeterli.

Birden çok Word penceresini düzenleme

İki Word belgesi penceresini dikey olarak hizalamak için, “Tümünü yerleştir” seçeneğine tıklayın.

Birden çok Word penceresini bir kutucuğa yerleştirmek, iki belge üzerinde çalışırken çok kullanışlıdır ve her iki belgeye de aynı anda başvurmak gerektiğinde harika bir deneyim sunar.

İki belgeyi karşılaştırmamızı ve bunlar üzerinde daha etkili çalışmamızı sağlamak için Word’ün iki pencereyi dikey olarak hizalaması için, “yan yana” butonunu tıklayın.

Daha kolay gezinme için, “Senkronize kaydırma” seçeneğine tıklayıp Word’ün her iki pencereyi aynı anda kaydıracak şekilde çalışmasını ayarlayabilirsiniz.

Microsoft, daha iyi bir yazma deneyimi için Word’ün düzenleme alanını maksimize etmek adına basit ve etkili çözümler tasarladı. Word sayfayı ikiye bölme işlemi de bu anlamda son derece basit ve etkili bir özellik.