in

Xbox Series X etkinliğinde tanıtılan en iyi 5 oyun

Xbox Series X etkinliğinde tanıtılan oyunlar
Xbox Series X etkinliğinde tanıtılan oyunlar

Microsoft bir süredir beklenen Xbox Series X oyun etkinliğini nihayet gerçekleştirdi. Xbox Series X Games Showcase ismini taşıyan etkinlikte Xbox Series X için bu yıl piyasaya sürülecek çok sayıda oyun tanıtıldı. Bu oyunlar arasında Halo Infinite gibi oyun severler tarafından heyecanla beklenen oyunlar da vardı. İşte Microsoft tarafından düzenlenen Xbox Series X etkinliğinde tanıtılan en iyi oyunlar.

Xbox Series X etkinliğinde tanıtılan en iyi oyunlar

Halo Infinite

Halo Infinite, Xbox severler tarafından en çok beklenen oyunların başında yer alıyordu. Microsoft’un yeni amiral gemisi Xbox Series X’e işlik edecek olan bu muhteşem oyun, oldukça uzun bir tanıtım videosu ile birlikte geldi. Söz konusu videoda, oyunun kahramanı olan Master Chief’in çok sayıda düşmanla savaştığı görülüyor. 343 Industries tarafından geliştirilen oyunda bazı yenilikler de bulunuyor. Buna göre Master Chief artık bir tutma kancası kullanabiliyor.

Everwild

İlk gösterimi Xbox Series X etkinliğinde yapılan oyunlardan bir tanesi de Everwild oldu. Xbox kullanıcılarına özel olarak sunulan bu oyunda, büyü kullanarak dünyayı şekillendirmek mümkün hale geliyor. Oldukça hoş grafiklere sahip olan oyun keşfetmeyi ve macera yaşamayı seven oyun severlere hitap ediyor.

Psychonauts 2

Psychonauts 2, efsanevi aksiyon ve macera oyunu Psychonauts’un devamı niteliğinde. Ve yıllar sonra Psychonauts severlerle buluşuyor. Oyun, ünlü oyuncu Jack Black tarafından canlandırılan oyunun kahramanı Raz’ın, 2021 yılındaki yaşamını konu ediniyor. Xbox Series X etkinliğinde tanıtılan oyunlar arasında yer alan Psychonauts 2, özellikler aksiyon ve macera severlere hitap ediyor.

Avowed

Xbox Series X Games Showcase etkinliğinde dikkat çeken oyunlardan bir tanesi de Avowded oldu. RPG türü bir oyun olan Avowded, birinci şahıs kamerasıyla takip ediliyor. Obsidian tarafından geliştirilen oyun, fantezi ve büyü tabanlı oyunlara meraklı kullanıcılara hitap ediyor.

Tell Me Why

Xbox Series X etkinliğindeki gelecek vaadeden oyunlar arasında yer alan Tell Me Why, Life is Strange’nin geliştiricisi Dontnod Entertainment tarafından piyasaya sürülen bir oyun. Oyunda, çocukluk hatırlarını keşfeden ikizleri yönetmekle görevliyiz. PC ve Xbox One’da da oynanabilecek oyunun bölüm bölüm olarak sunulması planlanıyor. Tell Me Why’ın ilk bölümü 27 Ağustos tarihinde oyun severlerle buluşuyor