in

Yeni Chromecast, Android TV ve uzaktan kumanda ile birlikte geliyor

Yeni Chromecast Android TV ve uzaktan kumanda ile birlikte geliyor
Yeni Chromecast Android TV ve uzaktan kumanda ile birlikte geliyor

Yeni Chromecast Android TV ve uzaktan kumanda ile birlikte geliyor. Dünyanın en büyük teknoloji üreticilerinden biri olan Google, Chromecast benzeri yeni bir cihazı piyasaya sürmeye hazırlanıyor., Son olarak medyaya sızdırılan bazı görüntüler, söz konusu cihazla ilgili uzun bir süredir etrafta dolaşan iddiaları doğruluyor.

Buna göre Google’ın piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni cihaz Sabrina adını taşıyor. Yumurta şeklinde kavisli bir yapıda bulunan cihazın ortasında, Google’ı simgeleyen büyük bir ‘G’ logosu bulunuyor.

Sızdırılan görüntüye göre cihazın siyah, beyaz ve pembe olmak üzere 3 farklı renk seçeneği bulunuyor. Normal televizyonları birer akıllı TV’ye dönüştürecek olan cihazın, Google’ın akıllı ev ürünleri ile ilgili oluşturduğu Nest markası adı altında da piyasaya sürülebileceği düşünülüyor.

Android TV ve uzaktan kumanda ile Chromecast’ten ayrılıyor

Google’ın Sabrina adını alacak olan yeni cihazı pek çok yönü ile Chromecast’ten ayrılıyor. Yeni cihazın Android TV akışı ve uzaktan kumanda edilebilme gibi özelliklere sahip bulunuyor.

Bilindiği üzere Chromecast isimli önceki modelde uzaktan kumanda özelliği bulunmuyordu. Kullanıcılar bu cihazı, kendi akıllı telefonlarıyla kumanda etmek zorundaydı. Sabrina ise tamamen kendisine özel bir uzaktan kumanda ile birlikte geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Google, Open Usage Commons ile açık kaynaklı projeleri destekleyecek

Sabrina, minimalist tasarımıyla da dikkat çekiyor. Oldukça sade ve hoş bir tasarıma sahip olan cihaz, kavisli yapısıyla teknoloji severlerin beğenisine sunuluyor. Klasik bir akıllı televizyonun ötesinde oldukça gelişmiş bir multimedya deneyimi sunacak olan cihazın 3 farklı renk seçeneği bulunuyor.

Yakın bir zamanda piyasaya sürülebilir

Söz konusu cihazla ilgili göze çarpan önemli hususlardan bir tanesi ise sızdırılan görüntülerin 2019’un Ekim ayında oluşturulmuş olması. Bu da Sabrina ile ilgili çalışmaların uzun bir süre önce başladığını gösteriyor. Yorumcular söz konusu cihazın yakın bir zamanda piyasaya sürülebileceğini düşünüyor.

Söz konusu cihazın özellikleri tam olarak bilinmiyor. Fakat yorumcular, sızdırılan görüntülerden yola çıkarak cihazın güçlü bir işlemciye sahip olacağını belirtiyorlar. Bu da yeni Chromecast’in çeşitli uygulama ve hatta emilatörleri çalıştırabileceği anlamına geliyor.

Yeni Chromecast’in fiyatı da henüz belirsizliğini koruyor. Bazı iddialar, Xiaomi Mi TV ile rakip olacak olan cihazın 80 dolar gibi bir fiyatla satılacağını gösteriyor. Ürünün bu yıl içerisinde piyasaya sürülebileceği de ortaya atılan iddialar arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Android TV doğrulandı