in

Apple Watch 6 hakkında en sık sorulan sorular

Apple Watch 6 hakkında en sık sorulan sorular
Apple Watch 6 hakkında en sık sorulan sorular

Apple yeni akıllı saati Watch Series 6 için hazırlanırken, Apple Watch kullanıcıları da cihaz hakkında çeşitli sorular soruyorlar. Bu yazıda Apple Watch 6 hakkında en sık sorulan sorular yanıt buluyor…

Apple Watch 6 ne kadar?

Apple Watch 6 modelinin fiyatı henüz cihaz çıkmadığı için netleşmedi. Ancak beklenti, Apple Watch 6’nın da 5 fiyatı gibi 400 dolar seviyesinde olması yönünde. Ancak bu baz model için olacak, yani mobil internet bağlantısı ve büyük kadranlı Apple Watch 6 fiyatı daha yüksek olacaktır.

Yeni Apple Watch 6 ne zaman çıkacak?

Apple’ın son model akıllı saati Apple Watch 6, büyük ihtimalle iPhone 12 tanıtımı ile yapılacak ve çıkış tarihi de bu sunumda belli olacak. Tanıtımın eylülde gerçekleşmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Apple, sanal grup selfie yazılımının patentini aldı

watchOS 6 hangi modellerle uyumlu?

watchOS 6, Apple Watch Series 1, 2, 3, 4 ve 5 cihazları ile uyumlu. Yani, 2015 yılında tanıtılan ilk Apple Watch dışındaki tüm modeller watchOS 6 yükleyerek kullanabiliyor. watchOS 6 kullanmanın yegane gereksinimi ise iOS 13 işletim sistemi yüklü bir iPhone kullanmak.

Apple Watch 6 hakkında en sık sorular sorular
Apple Watch 6 hakkında en sık sorular sorular

Apple Watch 6 özellikleri ne olacak?

Apple’ın bir süre önce tanıttığı watchOS 7 ile gelecek olan Apple Watch Series 6, yeni egzersizleri destekleyecek, uyku takibi yapacak, koronavirüs sonrasında yaygınlaşan el yıkama takibi gibi özellikler de akıllı saat tarafından desteklenecek. Ayrıca kandaki oksijen oranını ölçebileceği de iddia ediliyor.

Apple Watch 6 ekranı nasıl olacak?

Apple Watch 5 ekranı OLED teknolojisine sahipti, ancak Apple değişiklik yapabilir. Söylentiler, Apple Watch 6’nın ekranında microLED panel kullanılacağını işaret ediyor. microLED ekran daha güç verimliliği yüksek bir teknolojiye sahip, dolayısıyla Apple Watch 6 pil ömrü de önceki nesillere göre uzayacak.

Bir diğer söylenti ise ekrana gömülü bir TouchID parmak izi okuyucu bulunacağı yönünde. Ancak bu uygulaması pahalı bir teknoloji ve cihazın maliyetini yükselteceği için düşük bir ihtimal gözüyle bakılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Apple Samsung’dan 120 milyon dolar daha kazandı

2020’de Apple Watch çıkacak mı?

Apple’ın önceki lansmanlarda olduğu gibi iPhone 12 tanıtımında Apple Watch 6 duyurusunu da yapması bekleniyor. Koronavirüs yüzünden üretim aksamazsa, dolayısıyla tanıtım ertelenmezse Eylül ayında Apple Watch 6 ile tanışabiliriz.

Apple Watch 6 hakkında en sık sorular sorular
Apple Watch 6 hakkında en sık sorular sorular

Apple Watch 6’yı beklemeye değer mi?

Önceki modellerde olduğu gibi birkaç sene boyunca işletim sistemi güncellemesi alması beklenen Apple Watch 6, daha uzun pil ömrü, yeni ölçümler yapabilen algılayıcılar ile daha kapsamlı bir deneyim sunacak. Bunun için birkaç ay daha beklemek sizin için problem değilse, Apple Watch 6 için kendinizi hazırlayabilirsiniz.

Apple Watch 6 hangi iPhone ile uyumlu olacak?

Burada belirleyici olan Apple Watch 6 işletim sistemi olacak; watchOS 7 de Apple Watch Series 3 ve üzeri cihazlar ile uyumlu. watchOS 7 kullanmak için iOS 13 işletim sistemi yüklü bir iPhone kullanmanız da gerekecek.

watchOS 6 nasıl yüklenir?

Öncelikle iPhone’unuz en yeni iOS işletim sistemine sahip olmalı, Apple Watch şarjınız yüzde 50 ve üzeri düzeyde olmalı. Hatta güncellemeyi cihaz şarjdayken yaparsanız daha iyi olacaktır. Daha sonra iPhone’unuzu kablosuz ağa bağlayın. iPhone’unuzda Apple Watch uygulamasına girip Saatim sekmesine dokunun. Genel seçeneğine girin ve burada Yazılım Güncelleme’ye dokunun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  iOS 13.7, Maruz Kalma Bildirimleri özelliği ile yayında

watchOS 7 ne zaman çıkacak?

Apple, kısa süre önce watchOS 7 Beta 4 sürümünü indirmeye açtı. Apple geliştirici hesabınız varsa, bunu indirip akıllı saatinize kurabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki yazılarımızı okuyabilirsiniz: