in

DJI Mini 2 tanıtıldı, işte fiyatı ve özellikleri

DJI Mini 2 tanıtıldı, işte fiyatı ve özellikleri

DJI, avuçiçi boyutundaki yeni drone’u Mini 2 modelini, gelişmiş özellikleri ve 449 dolarlık fiyatı ile resmen duyurdu. 4K çözünürlükte videolar çekebilen yeni drone, minimalist ve şık yapısı ile dikkat çekiyor.

Drone deyince akla gelen ilk markalardan biri olan DJI, düzenlediği bir etkinlikle, yeni drone modelini resmen duyurdu. DJI Mini 2 isimini taşıyan yeni model, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ve dünyanın tam özellikle en hafif drone’u olmaya aday olan, DJI Mavic Mini modelinin geliştirilmiş bir versiyonu olarak lanse ediliyor.

Benzersiz özellikleri, minimalist ve şık tasarımı, hafif gövde yapısı ile ön plana çıkan DJI Mini 2, aynı zamanda, uygun sayılamayacak fiyatı ile dikkat çekiyor. İşte drone severler için yeni DJI Mini 2 modelinin fiyatı ve özellikleri.

DJI Mini 2 fiyatı

Yeni DJI Mini 2, iki farklı paket halinde teknoloji severler ile buluşuyor. Bu paketlerden ilki, cihaz ile birlikte, bazı aksesuarları ve bir adet ek bataryayı içeriyor. Normal kullanıcılar için hazırlanan bu paketin 449 dolarlık bir fiyat etiketi bulunuyor. Bu vergiler hariç 3.800 TL gibi bir rakama tekabül ediyor.

DJI Mini 2 tanıtıldı, işte fiyatı ve özellikleri

İkinci paket ise, söz konusu aksesuarların yanı sıra, üç adet ek batarya içeriyor. DJI, bu paket ile birlikte kullanıcılara daha uzun bir kullanım süresi sunuyor. Bu paketin fiyatı ise 599 dolar olarak ifade ediliyor. Bu rakam Türk Lirası’na çevirildiğinde vergiler hariç, 5,075 TL gibi bir rakama tekabül ediyor.

DJI Mini 2 özellikleri

DJI Mini 2 fiyatı kadar özellikleri ile de dikkat çekiyor. Dünyanın en hafif drone’larından biri olmaya aday olan model tam tamına 249 gram ağırılığında bulunuyor. Cihazda ayrıca, OcuSync 2 olarak isimlendirilen bir kablosuz bağlantı teknolojisi kullanılıyor. Bu teknoloji, geleneksel Wi-Fi bağlantılarına kıyasla, 2,5 kat daha stabil bir bağlantı imkanı sunuyor. Bu sayede video akışı sırasında herhangi bir bağlantı problemi yaşanmıyor.

DJI tarafından verilen bilgilere göre Mini 2 modeli, selefinden farklı olarak 4K çözünürlükte 30 fps videolar çekebiliyor. Bununla birlikte 1080p çözünürlükte 60 fps video çekimi yapmak da mümkün bulunuyor. Kullanıcılar ayrıca, JPG formatı yerine RAW uzantılı ham fotoğraflar da çekebiliyor.

DJI Mini 2, saatte 60 kilometre hız seviyesine çıkabiliyor. Cihaz toplamda 31 dakika boyunca kesintisizi olarak uçurulabiliyor. Şirket tarafından verilen bilgilere göre yeni DJI Mini 2, saatte 40 kilometre hızla esen rüzgara karşı oldukça dayanılı bir yapıda bulunuyor.

Son olarak yeni DJI Mini 2, Mavic Air 2 modeli ile aynı kumandaya sahip bulunuyor. Fakat yeni modelde Mavic Air 2’de bulunan bazı sensörler yer almıyor. Bu sebeple Mavic Air 2 modeli için üretilen kumanda DJI Mini 2 için kullanıldığında, bazı tuşlar işlevsiz hale geliyor.

DJI Mini 2 fiyatı ve özellikleri ile ilgili verilen bilgiler bu şekilde. Cihazın Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı henüz net olarak bilinmiyor. Aynı şekilde DJI Mini 2’inin Türkiye fiyatları da belirsizliğini koruyor.