in

EBA (uzaktan eğitim) için en iyi tabletler

EBA (uzaktan eğitim) için en iyi tabletler

EBA (uzaktan eğitim) için en iyi tabletler, çocukların pandemi sürecinde eğitimlerini en iyi şekilde alması için, oldukça önemli araçlar. Ne yazık ki dünyayı etkisi altına alan salgın, dünyanın birçok ülkesinde uzaktan eğitime geçilmesine neden oldu. Tabletler, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlara göre son derece esnek, uzaktan eğitim için ideal araçlar.

Uzaktan eğitim alan öğrenciler için uygun seçenekler içeren tabletler, dizüstü bilgisayarlardan daha küçük, daha hafif ve dolayısı ile daha kolay taşınabilir ürünler. Ek olarak EBA (Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bilişim Ağı) başta olmak üzere, Google Classroom gibi uygulamalar, Zoom gibi video konferans uygulamaları tabletlerde yer alıyor.

EBA (uzaktan eğitim) için en iyi tabletler hangi özelliklere sahip olmalı?

EBA (uzaktan eğitim) için kullanılacak tabletlerde, işin büyük bir kısmı buluttaki çevrimiçi depolama hizmetlerinden ilerlediği için, yüksek bir disk alanına ihtiyaç olmayacak. Uzaktan eğitim için en kaliteli ve en uygun fiyatlı, en iyi tablet modellerini sıraladık. EBA (uzaktan eğitim) için en iyi tabletler listemize bakalım.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite

Samsung Galaxy Tab S6 Lite, Galaxy Tab S6’nın uygun fiyatlı bir sürümü ve okul kullanımı için harika bir seçenek. Daha küçük bir tablet sunmak yerine, fiyatın düşük kaldığı bu model birkaç önemli özellikten yoksun olsa da iyi bir alternatif.

EBA (uzaktan eğitim) için en iyi tabletler: Samsung Galaxy Tab S6 Lite

Samsung, bu modelde üst düzey bir çip seti ve en iyi kameraları sunmuyor. Ancak uygun fiyatı, bu modeli EBA (uzaktan eğitim) için en iyi tabletler arasına sokuyor.

Bir Android tabletin, ihtiyacınız olan her şeyi yapacağından eminseniz, Samsung ürünleri Android piyasasındaki en iyi tabletleri sunuyor. Samsung Galaxy Tab A6 Lite’ı tercih ederseniz, beklentilerinizi yüksek oranda karşılayacağını söyleyebiliriz.

+ Sağlam tasarım

+ Standart S Pen kalemi

– S Pen ile sorunlar çıkarabilir

Huawei Mediapad T3 8 inç

Huawei Mediapad T3, Dragon Touch’a nazaran çok fazla bir fiyat artışı olmadan, daha fazla çalışma ekranı alanı sağlayan 8 inçlik bir model. Bu da, okul için tercih edilebilecek en iyi uygun fiyatlı tabletler içinde yer almasını sağlıyor.

Huawei Mediapad T3, 16 GB dahili hafızaya sahip olmasına karşın, listede yer alan diğer modeller gibi bir SD hafıza kartı ile daha yüksek bir hafıza kapasitesine ulaştırılabilir. Çocuklarınızın tabletle hangi içeriklere erişebileceği konusunda endişe taşıyorsanız, bu model uygulamalar ve diğer içeriklere erişimle ilgili ebeveyn denetimleri de sunuyor.

Genel olarak, işlevsellik ve teknik özellikler açısından Huawei Mediapad T3, daha büyük bir ekran ve dolayısıyla daha yüksek bir fiyata sahip olması dışında, Dragon Touch’a birçok yönden benziyor. Touch, bu detayları saymazsak uygun fiyatlı ve yetenekli bir cihaz.

+ Gelişmiş teknik özelikler

+ Uygun fiyatlı

+ 8 inç ekran

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yeni Apple iPad Air tanıtıldı: Fiyatı, özellikleri, çıkış tarihi

Samsung Galaxy Tab 8.0 inç

EBA (uzaktan eğitim) için en iyi tabletler: samsung galaxy tab a 8 inc

EBA (uzaktan eğitim) için en iyi tabletler içinde yer alan Samsung Galaxy Tab 8 inç, ürün isminden anlaşılacağı gibi 8 inçlik diğer bir Android tablet. Bu model, Huawei Mediatab’den bir adım önde. Samsung Galaxy Tab, özellikle daha hızlı bir işlemciye değil, daha gelişmiş teknik özelliklere sahipken aynı zamanda Samsung’un sağlam ürün konseptini de beraberinde getiriyor. Eski bir model olsa da, her türlü okul çalışması için gerekli özellikleri sunan tablet, öğrencilere iyi bir ders deneyimi sunabilir.

Diğer Android tabletlerde olduğu gibi Google Play Store’da erişimi mevcut ve orada, EBA ya da Zoom gibi ilgili uygulamaları indirmek mümkün. Samsung Galaxy Tab 8 inç ile ilgili önemli bir nokta, boyutunun çocuklar için harika olması. Hafif bir tablet olduğu için, çocukların rahatça taşıyabileceği bir ürün olan model, sadece okulda değil genel olarak birçok noktada kullanışlı bir tablet modeli.

+ Sağlam ve güvenilir

+ Görece ucuz bir model

+ Gelişmiş teknik özellikler

Apple iPad Mini

iPad Mini, muhtemelen listelenen tabletler içinde en pahalı olanı. Ancak genel olarak en iyisi. Daha büyük ve daha ünlü farklı iPad modelleri de olsa da, iPad Mini EBA (uzaktan eğitim) için en iyi tabletler içinde yer alıyor. Hem küçük boyutu hem de diğer özellikleri ile iPad mini, öğrenciler için kompakt bir cihaz.

Güçlü işlemcisi ve her şeyin üstesinden gelebilecek güçlü RAM’i ile derslere katılma, dersleri kaydetme, not alma gibi birçok kullanışlı pratik özellik sunuyor. iPad mini’nin diğer bir avantajı da tüm görüntüleri çok net ve keskin bir şekilde sunan, yüksek çözünürlüklü True Tone ekranı sunması. 64GB ve 256GB arasında çeşitli depolama seçenekleri sunan modelde, iCloud kullanımı ilk 5 GB’da ücretsiz. Apple’ın bulut depolama sistemi iCloud’da sonraki kullanımlar ise ücretli.

Elbette, faydalı olabilecek bir dizi eğitim ve grafik uygulaması da dahil birçok uygulama iPad Mini ile sunuluyor. Çizim gibi konular için Apple Pencil kalemi de sunuluyor.

iPad Mini, genel olarak hem donanım hem de yazılım bakımından gelişmiş, watchOS işletim sistemine sahip çok güçlü bir tablet. Eğer bütçe probleminiz yoksa, EBA (uzaktan eğitim) için en iyi tabletler içinde bir iPad tercih edebilirsiniz.

+ Çok güçlü

+ Apple kalemi ile çalışıyor

– Pahalı bir model