in

Epic’in yeni teknolojisi Hyprsense ile yaratıcılık artıcak

Epic’in yeni teknolojisi Hyprsense

Epic’in yeni teknolojisi Hyprsense, birçok içerik üreticisini etkileyici dijital avatarlarda uzmanlaştıracak gibi görünüyor. Son gelen sabit güncelleme, Fortnite’ı erken erişimli bir kale inşa oyunundan arkadaşlarla vakit geçirmek için popüler bir sosyal alana dönüştürdü. Ancak sürekli olarak yeniliklerin olduğu kalıcı güncellemelere rağmen, bu durum her zaman Epic geliştiricilerinin oyuna girdiği duygularla sınırlı kaldı.

Epic’in yeni teknolojisi Hyprsense, yüz ifadelerinizi Fortnite’a yerleştirebilir

Elverişli bir şekilde Epic, Fortnite için çok uygun gibi görünen basit bir web kamerası kullanarak yüz ifadelerinizi doğrudan bir video oyunu karakterine yerleştirebilen Hyprsense adlı bir şirket satın aldı.

Neye benzeyebileceğini görmek için, Hyprsense’in kendi uygulamasına yönelik videosu:

Hyprmeet, Eylül ayında açık beta olarak çıkmıştı. Uygulama artık mevcut olmasa da, Fortnite’ın daha yavaş tempolu, şiddet içermeyen Party Royale’inde küçük bir miktar da olsa bunu kullanabiliyor olmak çok güzel olurdu. Bu uygulama ve kullanış şeklinin oyunda ne gibi eğlenceli anlar yaratacağını hayal etmek ise çılgınca.

Party Royale, ortaya çıktığı günden bu yana konserler, römork prömiyerleri ve Amerika’daki yarış hakkında konuşmalar gibi birçok sosyal etkinliğe ev sahipliği yaptı. Fortnite’ı bir oyun olduğu kadar bir platforma dönüştürdü. Potansiyele rağmen, bugünkü satın alma, oyunda yeni teknolojiyi uygulama planlarını içermiyordu. Epic CTO’su Kim Libreri’nin yaptığı yorumlara göre bu satın alma işleminin içeriği, içerik oluşturucular için ilk defa hazırlanmış. Libreri, “Hyprsense ekibini işe almak tüm yaratıcılara, vizyonlarını en küçük nüansa kadar ifade etme konusunda tam kontrol verme hedefine yaklaşmamızı sağlıyor,” diyor.

Epic, bir yüzün derinlik oluşturmak için bir iPhone’un TrueDepth kullanmak da dahil olmak üzere, Unreal Engine ile ucuz hareket yakalama yöntemlerini daha önce araştırdığı biliniyordu. Ancak Hyprsense, zaten sahip olunan bir web kamerası ile birlikte basit bir şekilde kullanılabilir. Bu da yüz hareketlerinin kolayca yakalanılabilecek bir hale getirebilir. Daha da fazla geliştirici için bunu yapmak mümkün.

Hyprsense Epic’in aktif oyun geliştirme ve “dijital insan” ekiplerine katılırken, bu hareket yakalama teknolojisinin ilk olarak nerede ortaya çıkacağını kesin olarak söyleyemeyiz. Ancak açık olarak görünen şey bunun geliştiriciler tarafında çok yaratıcı bir şekilde kullanılabileceği. Üstelik ister oyuncu karakterlerinden, ister NPC’lerden olsun.