in

Fortnite 4. hafta 10. sezonu: The Fortilla’dan The Authority’ye tekne nasıl sürülür?

Fortnite The Fortilla'dan The Authority'ye

Fortnite 4. hafta 10. sezonunun da karşımıza çıkan ve tamamlamanız gereken yeni görev, Fortilla’dan The Authority’ye teknek sürmek. Fortilla’dan The Authority’ye dört dakikadan kısa bir sürede bir tekne sürmenizi gerektiren bu görev, ilk başta ürkütücü görünebilir. Ancak en iyi izlenecek yol da dahil olmak üzere bolca zaman ayırarak nasıl tamamlanacağını sizler için anlattık.

Fortnite tekne turu: Fortilla’dan The Authority’ye

Fortilla’dan The Authority’ye dört dakikadan kısa sürede bir tekne nasıl sürülür? Yapmanız gereken ilk şey Team Rumble modun da bir maç başlatmaktır. Bu şekilde ölürseniz yeniden doğabilirsiniz. Ayrıca, Battle Royale şu anda oyunun Fortnitemares etkinliği sırasında yoğun bir sisle kaplı olduğu için Team Rumble’da görmek daha kolay. The Fortilla’ya inin (haritanın güneybatısında yer alır) ve bir sürat teknesi arayın. Bu alanda birden fazla kişi karşınıza çıkabilir. Bu nedenle ekibinizin çoğu da aynı görev için tekne bulmakta ısrar etse ve görevi tamamlamaya  karar verse bile, muhtemelen kendiniz için de bir tekne bulabileceksiniz. Çünkü bu bölgenin ortasındaki adada bir tekne bulma şansınız çok yüksek, ancak çevresinde birkaç tekne daha var. Bu yüzden merak etmeyin teknesiz kalmazsınız.

Ardından, The Authority’ye (Fortnitemares etkinliği sırasında “The Ruins” olarak etiketlenen) ulaşmak için gitmeniz gereken yolu bilmek, size avantaj sağlayıp hızlı hareket etmenize sebep olacaktır. The Authority, haritanın merkezindeki adadır ve Fortilla’dan tekneyle erişilebilir. İlk önce Slurpy Swamps’ın kuzey tarafına doğru ilerleyin ve Ağlayan Ormanlardan geçen yolu kullanın. Doğuya gitmeye devam ederseniz, The Authority’de çıkmaza girersiniz. Unutmayın, yarışmaya katılmak için tekneden çıkmanıza bile gerek yok.

Suda kaldığınız, artırma düğmesini (PS4’te Circle, Xbox One’da B ve Nintendo Switch’te A) sürekli olarak bastığınız ve yolu takip ettiğiniz sürece, bölgeye dört dakika içinde ulaşmanın çocuk oyuncağı olacağını göreceksiniz. Unutmayın, The Authority’ye Fortilla’dan ulaşmak için kullanabileceğiniz başka yollar da var, ancak Slurpy Swamp ve Weeping Woods’tan geçerseniz, oraya daha hızlı varacaksınız. The Authority’ye girdiğinizde, mücadeleyi tamamladığınız için kredi kazanacaksınız ve girdiğiniz zahmetin bir karşılığı olarak 25.000 XP ile ödüllendirileceksiniz.