in

Instagram’da hashtag nasıl takip edilir?

Instagram’da hashtag nasıl takip edilir

Instagram’da hashtag nasıl takip edilir sorusunun yanıtı, sizi belli konularda, ilgili olduğunuz içerikleri takip etmek için birçok hesabı takip etmekten kurtaran bir yanıt. Instagram’ın bu özelliği ile, belli hashtagleri takip edebilirsiniz. Örneğin, spor konusunda ilgiliyseniz, onlarca spor hesabı takip etmek yerine Instagram’da spor hashtagini takip etmeniz, en iyi gönderileri akışınıza düşürür. Bu özelliğin nasıl kullanıldığını anlattık.

Adım adım Instagram’da hashtag nasıl takip edilir?

  • Öncelikle, Instagram’ı açıp alt barda bulunan arama sekmesine dokunun.
  • Üstteki arama çubuğuna dokunun ve takip etmek istediğiniz bir hashtag ismi yazın.

  • Size, Instagram’da hashtag takip etme olanağı sunacak, yeni bir açılır pencere gelecek. Bu pencere görünüyorsa “İleri”yi tıklayın.
  • Bir hashtag seçtikten sonra, üstteki mavi “Takip et” butonuna dokunun.

Bir hashtag’i takip etmeye başladığınızda, başlıkta hashtag ile gösterilen, onu paylaşan kullanıcı ile birlikte en iyi gönderileri, ana sayfanızda görmeye başlayacaksınız.

Aynı zamanda, hikayeler barında da takip ettiğiniz hashtag ile ilgili son hikayeleri göreceksiniz.

Takip ettiğiniz tüm hashtag’lerin bir listesini görmek için, profil sayfanıza gidin ve “Takip ediliyor” kısmına dokunun.

Bunun ardından, üstteki hashtag’ler sekmesine dokunun.

Bu kısımda, takip ettiğiniz Instagram hashtag’lerinin listesi karşınıza çıkacak. Burada, dilediğiniz zaman istediğiniz etiketi takibi bırakabilirsiniz. Takibi bırakmak için, hashtag’in yanında yer alan “Takip ediliyor” seçeneğine tıklayın.

Instagram’da hashtag nasıl takip edilir sorusunun yanıtı işte bu kadar basit. Unutmayın ki, takip ettiğini hashtag’ler de, takip ettiğiniz kişiler gibi sizi takip eden kişiler tarafından, hesabınız açıksa herkes tarafından görünür.