in

Instagram uygulama simgesi nasıl değiştirilir?

Instagram uygulama simgesi nasıl değiştirilir
Instagram uygulama simgesi nasıl değiştirilir?

Instagram uygulama simgesi nasıl değiştirilir diye düşünüyorsanız, siz de yakın zamanda arkadaşlarınızdan bazılarının, popüler uygulamanın ikonunu değiştirdiğine tanık oldunuz. Instagram, 10. yıl dönümü olan 2020’nin Ekim ayında uygulamanın simgesinin değiştirilmesine izin verdi. Klasik Polaroid simgesi de dahil olmak üzere, Instagram uygulama simgeleri içinde birçok seçim yapabilirsiniz. Instagram uygulama simgesi değiştirmenin adımlarını, hem iPhone hem de Android kullanıcıları için anlattık.

Adım adım Instagram uygulama simgesi nasıl değiştirilir?

Öncelikle App Store ya da Google Play’e gidip, uygulama güncellemelerini kontrol edin. Instagram’ın uygulama simgesini değiştirmeniz için, telefonunuzdaki versiyonu güncel olmalı. Sonraki adımlar ise şu şekilde:

  • iPhone ya da Android akıllı telefonlarınızda, Instagram’ı açın ve sağ alt köşedeki Profil simgesine dokunun.
  • Sonraki aşamada, sağ üst köşede bulunan menü simgesine dokunun.
  • Açılan pencerede “Ayarlar” seçeneğine gidin.
  • Ayarlar sayfasını aşağı doğru kaydırın. Ekranın sonuna gelene kadar kaydırmaya devam edin. Ardından yukarı doğru kaydırırken size bir dizi emojinin eşlik ettiğini, emojinin sonuna ulaştığınızda ise konfeti göreceksiniz.
  • Artık gizli uygulama simgesi ekranındasınız. Mevcut Instagram uygulama simgesi seçenekler karşınıza çıkacak.
  • Geçiş yapmak istediğiniz uygulama simgesini seçin. Dilerseniz, popüler uygulamanın bir önceki logosu olan klasik polaroid kamerayı, Instagram’ın orijinal logosunu ya da diğer özel simgelerden herhangi birini seçebilirsiniz.

  • Simge değiştirilecek ve değişikliği onaylayan bir açılır mesaj göreceksiniz. Bu açılır pencereyi kapatmak için, “Tamam”a dokunun.

iPhone ya da Android telefonunuzun ana ekranına döndüğünüzde, uygulama simgesinin güncellendiğini göreceksiniz.

Instagram’da yukarıdaki ayarlara istediğiniz zaman dönebilir ve uygulama simgesini değiştirebilirsiniz.

iPhone’da, iOS 14 sürüme güncelleme yaptıysanız, aslında Instagram uygulama simgesini istediğiniz herhangi bir şeye de çevirebilirsiniz… Bunu da başka bir yazımızda ele alalım.

Instagram uygulama simgesi nasıl değiştirilir sorusunun yanıtı işte bu kadar basit. Nice on yıllara Instagram!