in

Instagram’da panoramik fotoğraf paylaşma [Nasıl Yapılır]

Instagram’da panoramik fotoğraf paylaşma [Nasıl Yapılır]

Instagram’da panoramik fotoğraf paylaşma, fotoğrafçılık yeteneklerinizi takipçilerinize gösterebileceğiniz bir özellik. Instagram’da artık birden fazla fotoğraf gönderebildiğimiz için, insanlar panoramik fotoğrafları uygun bir şekilde takipçileri ile paylaşabiliyor. Büyük bir panoramik fotoğrafı farklı bölümlere keserek, çoklu fotoğraf olarak göndürebilirsiniz.

Sola ve sağa doğru kaydırarak, panoramik fotoğrafın tamamının görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Instagram’da panoramik fotoğraf paylaşma için, görseli kesme özelliğini hemen her fotoğraf düzenleyicide yapabilirsiniz ancak bu zaman alabilir. En basit yol, bu amaç için geliştirilmiş, uygun bir seçenek tercih etmek. Instagram’da harika panoramalarınızı paylaşmak için kullanabileceğiniz seçenekleri inceledik.

Instagram’da panoramik fotoğraf paylaşma uygulamaları

Android’de, Instagram hesabınızda panorama paylaşmak için en ideal uygulama InSwipe. Bu uygulama, fotoğrafları 10 parçaya kadar kesebilir ve bir filigran eklemez.

iOS’ta ise seçim yapmak biraz daha zor. Swipeable uygulaması filigranı kaldırmayı kolaylaştırmasına karşın, bir panoramanın kaç parçaya bölünmesi gerektiğini kontrol etmeye izin vermez. Unsquared uygulaması, fotoğrafı kaç parçaya böleceğinize izin verir ancak filigran kaldırmak için 30 saniyelik bir video reklamı izlemeniz gerekir. App Store’da bir araştırma yaparak, daha iyi bir panorama uygulaması da keşfedebilirsiniz.

Tüm uygulamalar hemen hemen aynı mantıkla çalışıyor bu nedenle, Android için InSwipe uygulamasıyla bir deneme yapalım.

  • Uygulamayı indirin ve açın.
  • Galeri uygulamasına gidin ve “Film rulosundan içe aktar” seçeneğine dokunun. Bu seçenek, uygulamaya fotoğraf aktarmaya izin verecektir.
  • Yapabiliyorsanız, görüntü kırpılmasını istediğiniz parça sayısını seçin. Uygulama filigran eklemeye çalışıyorsa, isterseniz bunu kaldırabilirsiniz. Swipeable’de, fotoğrafa birkaç kere dokunmanız yeterlidir. Unsquared’de ise, filigran üzerindeki “X” işaretine dokunun ve videonun bitmesini bekleyin.
  • “Devam et” ya da “Bitti”yi tıklayın, uygulamanın işlemi yapmasını bekleyin ve görüntüyü kaydedin.

Paronamayı yayınlamak, herhangi bir fotoğraf grubunu Instagram’da yayınlamaktan farksızdır. Instagram’da panoramik fotoğraf paylaşma için, yeni bir gönderi oluşturun. Albüm simgesine dokunun ve yüklemek istediğiniz görselleri uygun sıra ile yükleyin.

Fotoğraflarınızı paylaştığınızda işlem tamam. Takipçileriniz, fotoğrafları sağa ve sola kaydırarak panoramik fotoğrafınıza erişebilir.