in

iOS 14.3 özellikleri: Hangi yenilikler geliyor?

iOS 14.3 özellikleri: Hangi yenilikler geliyor?

iOS 14.3 özellikleri, ev uygulamasına ilişkin güncellemelerden, Apple Watch odaklı kardiyo fitness bildirimlerine birçok yenilik içeriyor.

ProRAW desteği eklemeye ve üçüncü taraf uygulama önerisi özellikleri önermeye ek olarak iOS 14.3, iPhone kullanıcıları için farklı birtakım yenilikler de sunuyor. Yeni Ev uygulaması, yeni Apple Watch bildirimleri ve daha fazlası ile ilgili neler oldu bakalım.

iOS 14.3 özellikleri: HomeKit aksesuar güncellemeleri

iOS 14.3, yakında üçüncü taraf HomeKit aksesuarları için yazılım güncellemelerini doğrudan ev uygulamasına yükleyebileceğinizi gösteriyor. HomeKit aksesuarlarında şu anda yazılım güncellemelerini yüklemek için üreticin üreticinin uygulamasını kullanmanız gerekiyor.

Ev uygulamasında, birden fazla HomeKit ürününün yeni yazılım güncellemelerinin olduğu durumda, kullanışlı bir “Tümünü güncelle” butonu yer alıyor. Belirsiz olan konu ise, üreticilerin bu özelliği nasıl benimseyeceği. Bununla beraber iOS 14.3, en sinir bozucu HomeKit sınırlamalarından birini çözebilir.

Yeni arama motoru seçeneği

iOS 14.3, Ecosia’yı varsayılan arama motoru olarak ayarlamanızı destekliyor. Bunu yapmak için Ayarlar uygulamasını açın, Safari’yi seçin ve Arama Motoru’nu seçin. Burada Yahoo, Bing, DuckDuckGo ve Google gibi seçeneklerin yanında, Ecosia’yı göreceksiniz.

Ecosia, bilmeyenler için çevre dostu bir arama motorudur. Aramalardan elde edilen karı, en çok ihtiyaç duyulan bölgelere ağaç dikmek için kullanır. Veriler reklam verenlere satılmaz ve diğer arama motorları gibi üçüncü taraf tracker’lar yoktur.

Kardiyo fitness bildirimleri

iOS 14.3 özellikleri içinde diğer bir yenilik de, watchOS 7.2 ile Apple Watch kullanıcılarının yeni kardiyo fitness bildirimleri alabilecek olması. Kardiyo fitness seviyeniz, günlük aktivitenizi etkileyebilcek belirli bir seviyeye geldiğinde sizi bilgilendirecektir.