in

iOS kullancıları Snapchat paylaşımlarına müzik ekleyebilecek

Snapchat paylaşımlara müzik ekleme özelliği nihayet geldi
Snapchat paylaşımlara müzik ekleme özelliği nihayet geldi

Snapchat paylaşımlarına müzik ekleme özeliği nihayet geldi. iOS kullanıcılarına sunulacak özellik sayesinde, Instagram ve TikTok’ta olduğu gibi, paylaşımlara müzik eklenebilecek.

Snapchat, TikTok ve Instagram ile olan rekabetini daha da artıracak önemli bir yeniliğe imza atıyor. Dev platform, kullanıcıların, paylaştıkları görüntülere müzik ekleme imkanı sunuyor. Snapchat bugün yaptığı açıklama ile, dünyanın dört bir yanındaki tüm iOS kullanıcılarının snap’lerine müzik ekleyebileceğini duyurdu.

Snapchat geçtiğimiz aylarda Yeni Zelanda ve Avustralya’daki kullanılcılara sunduğu müzik ekleme özelliğini Ağustos ayından itibaren daha fazla bölgede kullanıma sunacağını açıklamıştı. Söz konusu özellik nihayet tüm dünyada aynı anda kullanıma sunuldu. İlk olarak iOS kullanıcılarına sunulan müzik ekleme özelliğinin Android cihazlara ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor.

Snapchat ayrıca insanların kendi seslerini kullanabilmelerine imkan verecek bir özellik hakkında çalıştığını ve henüz test aşamasında olan bu yeni özelliğin önümüzdeki aylardan itibaren küresel olarak kullanıma sunulacağını açıkladı. Dünya üzerinde yüz milyonlarca kullanıcısı bulunan dev platform hala TikTok’taki viral videoların yer aldığı gibi beselemeye sahip bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Instagram, Reels için yeni özellikleri açıkladı

Snapchat müzik ekleme özelliği çeşitli seçenekler sunacak

Snapchat’in iOS yani iPhone kullanıcılarına sunduğu paylaşıma müzik ekleme özelliği, çok sayıda kullanışlı seçenek ile birlikte gelecek. Kullanıcılar herhangi bir paylaşımda yer alan müzik ile ilgili çok sayıda bilgiye hızlı bir şekilde erişebilecek. Albüm resmi, şarkı ve sanatçı adını görüntülemek isteyenlerin ekranı yukarı kaydırması yeterli olacak. Aynı şekile ‘Bu Şarkıyı Çal’ bağlantısı ile, söz konusu müziği direkt olarak Spotify, apple Music ve SoundCloud gibi müzik akış platformları üzerinden çalmak mümkün olacak.

Snapchat bu kapsamda dünyanın en büyük müzik şirketleri arasında yer alan Warner Music Group, Universal Music Publishing Group, Warner Chappell Music, BMG Music Publishing gibi pek çok şirket ile lisans anlaşmaları imzalayacak.

Snapchat, Instagram hikayelerine 2019 yılında gelen müzik ekleme özelliği için biraz geç davranmış gibi görünüyor. TikTok ve Instagram’ın en büyük rakiplerinden biri olma potansiyeline sahip dev platform, kullanıcıları cezbedebilmek adına çok sayıda yeni özellik yayınlıyor. Fotoğraflara müzik ekleme özelliği de bu çalışmaların önemli bir delili olarak görülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Instagram Canlı Yayın için satın alınabilecek Rozetler geliyor