in

iPhone 12, tasarımı ve teknik özellikleri ile şaşırtabilir

iPhone 12, tasarımı ve özellikleri şaşırtabilir

Apple’ın yeni amiral gemisi akıllı telefon serisi iPhone 12, tasarımı ve özellikleri ile, beklenenden oldukça farklı yapıya sahip olabilir. Teknoloji severlerin oldukça büyük bir merak ve heyecanla beklediği iPhone 12’nin sahip olabileceği muhtemel tasarım ve teknik özellikleri sizler için bir araya getirdik. İşte yeni iPhone 12 serisi modellerle birlikte beklenen yenilikler.

iPhone 12 tasarımı ve teknik özellikleri

Yaklaşan iPhone 12 serisi, iPhone X modelinin üç yıl önce piyasaya sürülmesinden bu yana, farklı bir tasarım ile gelebilecek ilk iPhone serisi olabilir. Zira bu seri aynı zamanda Apple’ın 5G bağlantı teknolojisini destekleyen ilk akıllı telefon serisi olma özelliğini taşıyor. Muhtemel tasarım değişikliğinin esas sebebinin de bu olduğu ifade ediliyor. Zira Apple’ın bu süreçte, pil boyutundan ödün vermeden, ince kasanın içerisinde bir 5G modemi ve bir 5G anteni sıkıştırması gerekiyor. Telefonunun dayanıklığının artırılması amacıyla yuvarlak kenarlar yerine düz kenarların tercih edileceği de bir süredir dile getirilen iddialar arasında yer alıyor. Son olarak bazı iPhone kullanıcılarının, mevcut iPhone tasarımından sıkılmış olması, Apple’ın yeni bir tasarıma geçme sebepleri arasında gösteriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Amazon'dan hatalı tweet: PS5 çıkış tarihi sızmış olabilir

iPhone 12 serisi bazı önemli ilkler ile birlikte geliyor. Verilen bilgilere göre Apple, yeni akıllı telefon serisinde LCD ekranlara veda ediyor. Dev şirketin iPhone 12 serisi altında piyasaya süreceği dört modelin de OLED ekran paneline sahip olacağı ifade ediliyor. Aynı şekilde tüm modellerin, Apple’ın geçtiğimiz hafta iPad Air etkinliğinde duyurduğu A14 biyonik işlemciden güç alması bekleniyor.

iPhone 12 Pro modelleri iPad Pro’da da yer alan LİDAR sensörü ile geliyor. Bu gibi etmenlerden ötürü maliyet olarak oldukça büyük bir yükün altında giren Apple’ın ilk defa bir iPhone serisini kutuda ücretsiz bir şarj cihazı ve EarPod olmadan, piyasaya süreceği ifade ediliyor. Apple’ın, bu girişimi ile aynı zamanda, israfı azaltmayı ve kullanıcılarını kablosuz bir geleceğe hazırlamayı amaçladığı belirtiliyor.

Konuyla ilgili farklı bir söylenti ise, Apple’ın iPhone 12 için klasik bir plastik USC-C kablosu yerine, örgülü kabloları tercih edeceğine işaret ediyor. Konu ile ilgili ayrıca Twitter’da yayınlanmış bazı görüntüler bulunuyor.

iPhone 12 çıkış tarihi

Apple’ın önümüzdeki ayda gerçekleştireceği bir medya etkinliği ile, iPhone 12 kutu içeriği hakkında detaylı bilgiler paylaşması bekleniyor. Konu ile ilgili herhangi resmi bir açıklama bulunmasa da Apple’ın iPhone 12 serisini 13 Ekim tarihinde gerçekleştireceği bir tanıtım etkinliği ile ifade ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  iPhone'da silinen mesajlar nasıl geri getirilir?