in

Facebook karanlık mod özelliği, sonunda iPhone’larda

Facebook karanlık mod iPhone telefonlara da geliyor
Facebook karanlık mod iPhone telefonlara da geliyor

Facebook karanlık mod seçeneği iPhone ve iPad cihazlar üzerinden de kullanılabilecek. Henüz küçük bir kullanıcı kitlesi tarafından kullanılabilen özellik, yakın bir zamanda tüm Apple cihazlara gelecek.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformalarından biri olan Facebook, geçtiğimiz aylarda karanlık mod seçeneğini duyurmuş ve web platformlarından kullanılabilir hale getirmişti. Android ve iOS cihazlara da gelmesi beklenen özellik için bir süredir çalışamalar yapılıyordu.

Dev şirket, bu yılın başından beri Android cihazlar için testler yapıyor ve çok az sayıda Android kullanıcısı Facebook’un karanlık moduna erişebiliyordu. Henüz tüm Android kullanıcıları tarafından erişilemeyen özelliğin iOS testleri de nihayet başladı.

Facebook karanlık mod özelliği artık iPhone üzerinden de kullanılabilecek

İddiaya göre Facebook az sayıda iPhone kullanıcısı için karanlık mod özelliğini aktif hale getirdi. Söz konusu iddia Facebook tarafından yapılan açıklama ile de doğrulandı. Buna göre henüz test edilen özellik, yakın bir zamanda iPhone ve muhtemelen iPad cihazlar üzerinden de kullanıma hazır bir hale getirilecek.

Facebook karanlık mod seçeneği henüz çoğu cihazdan erişilemiyor. İlgili özelliğe erişebilen kullanıcıların Facebook ayarlar menüsü üzerinden karanlık mod seçeneğini aktif hale getirmesi gerekiyor.

İlgili özelliği kullanabilmek için iOS 14 beta sürümüne geçiş yapmanın zaruri olup olmadığı ile ilgili henüz net bir bilgi bulunmuyor. Fakat yorumcular, karanlık mod özelliğinin çoğu iOS sürümüne geleceği konusunda hem fikir.

Yakın bir gelecekte kullanıma sunulması bekleniyor

Facebook karanlık mod iPhone ve iPad cihazlara yakın bir gelecekte geliyor. Uzmanlar bu sürecin çok fazla uzamayacağını düşünüyor. Facebook’un, çok sayıda uygulama tarafından benimsenen karanlık mod seçeneğine bu kadar geç bir vakitte geçiş yapması bile oldukça şaşırtı görülüyor.

Geçen yıl Facebook Messenger uygulamasına eklenen özelliğin bu yıl iOS 14 ile birlikte kullanıma sunulabileceği düşünülüyor. Bununla birlikte karanlık mod özelliğini erkenden kullanmak isteyen kullanıcılar, web sürümü üzerinden bu özelliği aktif hale getirebiliyorlar.

iOS 13 ile birlikte gelen karanlık mod seçeneği hali hazırda Youtube, Instagram, Twitter ve Google arama uygulaması tarafından kullanıcılara sunuluyor. Facebook bu açıdan, tüm bu uygulamaların arkasından geliyor.

İlginizi çekebilir:  WhatsApp web artık iPhone’da