in

Microsoft Xbox Series X ve Series S çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu

Microsoft Xbox Series X ve Series S çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu
Microsoft Xbox Series X ve Series S çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu

Oyun severler tarafından merakla beklenen Microsoft Xbox Series X ve Xbox Series S oyun konsolu modellerinin çıkış tarihi ve fiyatı nihayet belli oldu. Microsoft Central tarafından paylaşılan bilgilere göre, yeni oyun konsollar, 10 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek bir etkinlikle tanıtılacak.

Bilindiği üzere Microsoft, uzun bir süredir iki yeni oyun konsolu üzerinde çalışıyor. Xbox Series X ve Xbox Series S şeklinde isimlendirilen yeni modeler hakkında, çok sayıda iddia ve sızıntı bulunuyor. Sony tarafından piyasaya sürülecek olan PS5’e rakip olacak Xbox Series X ile, giriş seviyesindeki oyunculara hitap eden Xbox Series S hakkında Microsoft tarafından yapılmış bir resmi bir açıklama bulunmuyor.

Microsoft ürünleri hakkında sızdırdığı doğru bilgilerle adını duyuran Microsoft Central sitesi tarafından paylaşılan son bilgiler, yeni oyun konsolu modellerinin çıkış tarihi ve fiyatları hakkında detaylı bilgiler veriyor.

Microsoft Xbox Series X ve Series S çıkış tarihi ve fiyatı sızdırıldı

Microsoft Central sitesinde yer alan bilgilere göre Microsoft Xbox Series X ve Xbox Series S isimli oyun konsollarını, 10 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştireceği bir etkinlikle birlikte açıklayacak. Buna göre giriş seviyesindeki oyun severlere yönelik olarak geliştirilen Xbox Series S, 299 dolar (2.250 TL + vergiler) gibi bir fiyatla piyasa sürülecek.

Aynı kaynağa göre Microsoft’un yeni amiral gemisi Xbox Series X ise 499 dolar (3.750 TL + vegiler) gibi bir fiyatla satışa sunulacak. Sony’nin yeni PlayStation 5’ine rakip olacak olan model, aylık 35 dolar karşılığında Xbox All Access abonelik paketi ile birlikte gelecek. Microsoft’un uygun fiyatlı yeni oyun konsolu Xbox Series X ise 25 dolarlık Xbox All Access abonelik paketi ile sunulacak.

Microsoft Xbox Series S tasarımı da ortaya çıktı

Microsoft Xbox Series X ve Series S çıkış tarihi ve fiyatı ile birlikte bir takım görsellerde internete sızdırıldı. Brad Sams tarafından sızdırılan görsellerde, giriş seviyesi modeli Microsoft Xbox Series S’in tasarımı da net bir şekilde görülebiliyor. Görsellerden, bu modelin, Xbox Series X’in içine sığacak kadar küçük bir yapıda olduğu görülüyor.

Microsoft Xbox Series S özellikleri henüz net olarak bilinmese de, ilgili modelin Xbox One X ile yarışacağı ifade ediliyor. Buna göre Xbox Series X, Full HD çözünürlükle birlikte gelecek. Ve kullanıcılarına oldukça iyi bir oyun deneyimi sunacak.