in

Minecraft Dungeons platformlar arası oynanabilecek

Minecraft Dungeons platformlar arası

Mojang’ın hack & slash oyunu Minecraft Dungeons, önümüzdeki hafta platformlar arası oynanabilir olacak. Mojang, geçen ay Minecraft Live sunumunda konsol dışında, farklı sistemlerde, aynanda oynanmasını sağlamak için bir güncelleme planladıklarını ve şimdi bunun için ellerinde bir tarih olduğunu duyurdu. 17 Kasım’dan itibaren diğer sistemlerde oyunu oynayan arkadaşlarınızla zindanlara girip ortalığı yıkabileceksiniz.

Minecraft Dungeons önümüzdeki hafta platformlar arası çok oyunculu modu etkinleştirecek

Daha öncesinde Minecraft Live sırasında insanlar farklı platformlarda ortak bir şekilde oyunu oynayabilmiş ve sunumunu yapmışlardı. Hem oyun kolu hem de klavyenin uyumlu bir şekilde çalıştığı ve sistemde herhangi bir eksik olmadığını sunumun içerisinde de görmüştük. Şimdi ise Mojang’ın bir tarih duyurması oyunun farklı platformda sorunsuz bir şekilde oynandığını gösteriyor olabilir. Hepsine ek olarak Mojang yaptığı duyuruda, oyuncuların PC, Xbox One, PS4 ve Nintendo Switch platformları arasında oynanabileceğini söylüyor. Eğer birçok test aşamasında sonra bu sistemi oyuna ekleyecekler ise Mojang, çapraz platform sistemini minimum sorunla çıkartacak gibi duruyor.

Ayrıca oyunun geliştiricileri, önümüzdeki ay yapılması planlanan Howling Peak DLC’sisi hakkında yeni bilgiler vermeyi de ihmal etmediler. Howling Peaks DLC’sisin de içerik olarak ise, sizi uçurumlardan itebilecek keçiler (gelecek yaz uygun Minecraft’a gelecek olanlar gibi), sizi olduğunuz yerden bir anda uzaklara uçurabilecek rüzgar ve rüzgarları da çağrıştırabilecek yeni bir fırtınalı golem patronu olacak. Bunlar gibi daha bir sürü yeni içerik de barındıracağı söyleniyor.

Minecraft Dungeons, 17 Kasım Salı günü platformlar arası oynanabilir olacak. Ayrıca etkinlikte verilen tarihe göre de aralık ayında Minecraft Dungeons için Howling Peaks DLC’sisi gelecek.