in

Nasıl yapılır: Instagram Reels kapatma / devre dışı bırakma

Nasıl yapılır: Instagram Reels kapatma devre dışı bırakma
Nasıl yapılır: Instagram Reels kapatma devre dışı bırakma

Instagram Reels özelliği daha yeni, ancak şimdiden canını sıktıysa kapatma / devre dışı bırakma rehberimizi okuyabilir ve nasıl yapılır öğrenebilirsin.

TikTok’un hızlı yükselişi sonrasında, viral video uygulamasının yerini almak için bir grup uygulama sıkı biçimde çalışıyor. Instagram, insanların zaten kullandığı bir uygulamada Instagram Reels’i kullanıma açtı ve muhtemelen, TikTok rakipleri arasında en popüler özellik bu olacak.

Ancak, TikTok’un hayranı değilseniz, Reels’i de beğeneceğinizden şüpheliyiz. Bu yazıda, Instagram’ın yeni özelliği olan Reels nasıl kapatılır ve devre dışı bırakılır, anlatıyoruz. Ayrıca, yüklenen bir Reels videosu nasıl kaldırılır, bunu da adım adım gösteriyoruz.

Nasıl yapılır: Instagram Reels kapatma / devre dışı bırakma

Instagram Reels’i devre dışı bırakmanın sadece bir yolu var ve bu aslında tam bir çözüm değil, ancak Instagram Reels videolarını görmek istemiyorsanız, başka çareniz de yok. Bunun için aşağıdaki adımları izleyin.

  • Herhangi bir tarayıcıdan Instagram hesabınıza giriş yapın. Bunu herhangi bir mobil tarayıcıda veya Safari, Google Chrome veya Firefox gibi herhangi bir masaüstü web tarayıcıda yapabilirsiniz.
  • Bir tarayıcıda Instagram’ı ziyaret ettiğinizde, Reels videolarının Keşfet sekmesinde görünmeyeceğini fark edeceksiniz.
  • Herhangi bir Instagram profilini ziyaret etseniz bile Reels sekmesinin bulunmadığını göreceksiniz. Instagram’ı telefonunuzun veya bilgisayarınızın tarayıcısı üzerinden kullanmaktan çekinmiyorsanız, şu andan itibaren Reels’ten kaçınmanın tek yolu budur.

Instagram Reels videoları nasıl silinir?

Instagram Reels kullanmaya karşı değilseniz ve aslında yeni özelliği sevdiyseniz, Instagram hesabınızda kısa videolar yayınlayabilirsiniz. Instagram Reels videosu nasıl hazırlanır, daha önce anlatmıştık. Ancak Reels videosunu yayınladıktan sonra beğenmediğinize karar verirseniz, silmek ya da platformdan kaldırmak için bu adımları izleyin.

  • Instagram’ı açın ve profilinize gidin.
  • Reels sekmesine girin ve silmek istediğiniz videoyu seçin.
  • Videoyu açın > üç nokta simgesine dokunun> Sil’e dokunun.

Bu basit yöntemi uygulayarak Instagram Reels videosunu profilden kaldırmak mümkün.