in

Outlook başlangıç klasörü değiştirme [Nasıl Yapılır]

Outlook başlangıç klasörü değiştirme [Nasıl Yapılır]

Outlook başlangıç klasörü değiştirme işlemi birkaç pratik ve basit adımla gerçekleştirilebiliyor, işte başlangıç klasörü nasıl değiştirilir anlattık.

Microsoft’un e-posta istemcisi Outlook, kendi içerisine varsayılan olarak eklenen ilk e-posta hesabının gelen kutusunu otomatik olarak açar. Ancak en çok kullanılan e-posta klasörü bu olmayabilir.

E-posta istemciniz açıldığında, ilk hesabınız ya da farklı bir hesapta, farklı bir klasör de seçebilirsiniz. E-postanızı, belli kişi ya da şirketten bir klasöre taşımak için kural oluşturmuş olabilirsiniz. Belki de, yakın zamanda eklediğiniz bir hesabın gelen kutusunu açmak istiyor da olabilirsiniz. Outlook başlangıç klasörünü değiştirme işlemi, hangi klasörün otomatik olarak açılacağını içeren basit adımlar içeriyor.

Adım adım Outlook başlangıç klasörü değiştirme

Başlamak için ilk etapta, ana Outlook penceresinde “Dosya” sekmesine tıklayın.

  • Soldaki öğeler listesinde, “Seçenekler”i tıklayın.
  • Seçenekler iletişim kutusunda, soldaki öğeler listesinde “Gelişmiş” seçeneğini göreceksiniz.
  • Sağdaki Outlook başlatma ve çıkış bölümünde, “Outlook’u bu klasörde başlat” kutusunun sağındaki “Gözat” butonuna tıklayın.
  • “Klasörleri seçin” iletişim kutusunda, tüm hesaplarınız, altında kendi klasörleri ile listelenir. Herhangi bir hesaptan, herhangi bir klasörü seçin ve “Tamam” düğmesini tıklayın.
  • Seçenekler iletişim kutusundaki “Tamam” butonuna tıklayın.

Artık Outlook açıldığında, seçtiğiniz klasör otomatik olarak açılacaktır.