in

Outlook masaüstü bildirimi kapatma [Nasıl Yapılır]

Outlook masaüstü bildirimi kapatma nasıl yapılır
Outlook masaüstü bildirimi kapatma nasıl yapılır

Outlook masaüstü bildirimi kapatma, yoğun çalıştığınız ve bildirimlerin dikkatinizi dağıtmasından rahatsız olduğunuzda gerekli bir işlem. E-mail bildirimleri, gelen önemli iletileri anlık takip etmek için harika bir yol olsa da, günde yüzlerce posta alıyorsanız bildirimler ciddi bir sorun olabilir. İş akışınızı kesintiye uğratan ve üretkenliğinizi etkileyen bu duruma karşı yapabileceğiniz en iyi şey, Outlook masaüstü bildirimini kapatma.

Gün boyunca e-postanızı kontrol etmek için çok zaman harcarken, işlerinizin neden yarım kaldığını düşünürken kendinizi bulabilirsiniz. İşte Outlook’ta sizi büyük bir dertten kurtaracak pratik ip ucumuz…

Adım adım Outlook masaüstü bildirimi kapatma

Outlook mail istemcisinin, masaüstü bilgisayarınızda her mailde yeni bir ileti göndermesine karşı, aşağıdaki işlemleri takip edin.

  • Outlook açıkken, “Ayarlar” menüsüne ve ardından “E-posta seçenekleri” butonuna tıklayın.
  • E-posta seçenekleri penceresinde, gelişmiş e-posta seçenekleri seçeneğine tıklayın.
  • “Yeni bir postada masaüstü uyarısı göster” seçeneğinin yanındaki kutunun işaretini kaldırın. Kutuda, “Ses çalma” seçeneğinin işaretini de kaldırabilirsiniz. Tamamladıktan sonra, “Tamam”a tıklayıp pencereleri kapatın.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir konu da, masaüstü uyarı ayarlarına tıkladığınız takdirde, uyarının süresi ve şeffaflığını değiştirebilmeniz. Uyarıları tekrar açmak için aynı adımları izlerseniz, denemek isteyebilirsiniz.

Outlook masaüstü bildirimlerini kapama işlemi işte bu kadar kolay. Artık, her yeni mailde dikkatinizi dağıtan bildirimlerden kurtuldunuz.