in

Sony, tam boy sensörlü A7C aynasız kamerasını duyurdu

Sony A7C özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu
Sony A7C özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu

Sony tarafından geliştirilen A7C kamera modelinin özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu. Bugün tanıtılan yeni cihaz, dünyanın en küçük ve en hafif tam kare kamera modeli olma özelliğini taşıyor.

Sony, Alpha serisi tam kare aynasız kamera modellerine bir yenisini daha ekledi. A7C ismini alan yeni model, şirket tarafından bugün itibari ile resmen tanıtıldı. Fiyat ve özellikleri ile dikkat çeken yeni cihaz, tasarım yönüyle de ön plana çıkıyor. Zira A7C, bir A7 modelinden çok, A6400 gibi Sony’nin APS-C modellerine benziyor. Kamera, arka panelinin sol üst köşesinde yer alan telemetre tarzı elektronik vizörle birlikte daha kompakt bir gövdeye sahip bulunuyor.

Sony A7C özellikleri

Yeni Sony A7C gelişmiş özellikleri ile dikkat çekiyor. Cihaz, 124.0mm x 71.1mm x 59.7mm boyutlarında ve 509 gram ağırılığında bulunuyor. Gövde içi görüntü sabitleme özelliği ile birlikte gelen A7C, 24,2 megapiksel tam kare sensöre ve 51.200’e kadar standart ISO aralığına sahip bulunuyor.

Sony A7C özellikleri fiyatı çıkış tarihi

Sony A7C, otomatik pozlama ile saniyede 10 fps’ye kadar seri çekim yapabiliyor. Aynı şekilde 30 fes ile 4K veya 120 fes ile 1080p video çekimi yapabiliyor. USB-C ve Wi-Fi bağlantılarına sahip olan cihaz, 3 inç büyüklüğünde bir LCD ekrana sahip bulunuyor.

Sony, A7C ile eşleştirmek üzere tasarlanmış yeni bir kit lensi geliştirdiğini ifade ediyor. Şirket bu kombinasyonun, dünyanın en küçük ve en hafif tam kare kamera sistemi olduğunu belirtiyor.

Sony A7C fiyatı

Sony A7C özellikleri ile ön plana çıktığı kadar fiyatı ile de dikkat çekiyor. Yeni Sony A7C, teknik olarak en yakın olduğu model olan A7 III’ten 200 dolar daha düşük bir fiyatla satışa sunuluyor. Cihazın ABD’deki satış fiyatı 1.799 dolar olarak ifade ediliyor.

Sony A7C

Sony A7C 1.799 dolarlık fiyatı ile rakiplerine göre ortalama bir konumda bulunuyor. Zira bu modelin en büyük rakiplerinden biri olarak görülen Panasonic’in tam kare kamerası Lumix S5, 1.999 dolar gibi bir satış fiyatı ile piyasaya sunulmuştu. Aynı segmentte yer alan Nikon’un Z5 modeli ise 1.399 dolar gibi bir fiyat etiketine sahip bulunuyor. Bu cihaz, benzer bir katlanabilir kit lens serisi ile 1.699 dolar gibi bir fiyata denk geliyor. Aynı şekilde Canon’un EOS RP’si, bugünlerde Sony A7C’den daha uygun fiyatlarla satılıyor. Fakat bu cihaz, A7C’ye göre daha büyük bir gövdeye sahip bulunuyor.

Sony A7C çıkış tarihi

Sony A7C ne zaman çıkacak sorusunun yanıtı da belli olmuş durumda. Verilen bilgilere göre Sony A7C modelinin çıkış tarihi önümüzdeki ay olacak. Bu model, yeni kit zoom lensi ile birlikte 1.799 veya 2.099 dolar fiyat etiketine sahip olacak.