in

Sony PS5 ön sipariş başlangıç tarihi 9 Eylül olabilir

Sony PS5 ön sipariş başlangıç tarihi 9 Eylül olabilir
Sony PS5 ön sipariş başlangıç tarihi 9 Eylül olabilir

Yeni Sony PS5 oyun konsolunun ön sipariş tarihi, çıkış tarihi ve fiyatı ile ilgili pek çok konu gizemini koruyor. Bununla birlikte ortada çok sayıda iddia dolaşıyor. Son ortaya çıkan bir söylenti, Yeni PlayStation 5 konsolların 9 Eylül tarihinden itibaren ön siparişe sunulacağını gösteriyor.

Sony PS5 ön sipariş tarihi ne zaman?

Bilindiği üzere Sony ve Microsoft bu yıl içerisinde yeni oyun konsolu modellerini piyasaya sürmeyi planlıyor. Sony tarafından piyasaya sürülecek olan yeni konsol PS5 yani PlayStation 5 ismini alırken, Microsoft, yeni oyun konsolunu Xbox Series X şeklinde isimlendiriyor.

Oyun severlerin büyük bir heyecanla beklediği yeni oyun konsolları hakkındaki pek çok bilgi hala gizemini koruyor. Bununla birlikte Sony, geçtiğimiz aylarda bir tanıtım etkinliği düzenlemiş, tasarım ve özellikleri de dahil olmak üzere PS5 hakkındaki pek çok bilgiyi, PlayStation severlerle buluşturmuştu.

Fakat yeni PlayStation 5 hakkında hala çok sayıda soru işareti var. Bu sorular arasında, PS5 ne zaman çıkacak? Hangi tarihten itibaren internet ve Sony mağazaları üzerinden satışa sunulacak? Kaça mal olacak? Ön siparişler ne zaman başlayacak? bibi çok sayıda soru yer alıyor. Sony şu an için tüm bu soruları yanıtlamaktan kaçınıyor.

Fakat PS5 için düzenlenen erken tanıtım tarihi, Sony’nin yeni oyun konsolunu piyasaya sürmek konusunda Microsoft’tan hızlı davranacağına işaret ediyor. Nitekim daha önce sızdırdığı bilgilerle adını duyuran bir Twitter kullanıcı tarafından verilen bilgiler de bu teoriyi destekliyor.

Sony PlayStation 5 fiyatı, ön sipariş ve çıkış tarihi

IronManPS5 isimli Twitter kullanıcısı attığı tweet’ler ile yeni Sony PS5 ile ilgili çok sayıda iddia ortaya attı. Bu iddialar arasında ön sipariş tarihi, çıkış tarihi ve fiyat gibi bilgiler de yer alıyor. Söz konusu kaynağa göre Sony, yeni PlayStation 5 için ön sipariş almaya 9 Eylül tarihinde başlayacak. Yeni oyun konsolunun çıkış tarihi ise 20 Kasım olacak.

Buna göre yeni PS5 499 dolar gibi bir fiyatla satışa sunulacak. Yeni konsolun dijital sürümü PS5 Digital Edition ise bu fiyatın 100 dolar altında alıcı bulacak.

Konuyla ilgili Sony tarafından yapılmış bir açıklama bulunmuyor. Daha önce tutarlı bazı sızıntılar paylaşan ilgili Twitter hesabının attığı iddiaların ne derece doğru olduğu henüz bilinmiyor. Sony’nin PS5 çıkış tarihi, fiyatı ve ön sipariş tarihi ile ilgili bilgileri ne zaman açıklayacağı merak ediliyor.