in ,

Sosyal medyada fenomen oldu: Anime filtresi nasıl kullanılır?

#AnimeFilter hashtagi ile paylaşılan özel bir filtre, Snapchat, Tiktok ve Instagram’da popüler hale geldi… Twitter ve Instagram’da, anime filtresi etiketi ile paylaşılan yüzlerce gönderi ile, filtre viral oldu.

Filtre, daha önce TikTok’un Çin versiyonu olan uygulamada mevcuttu ve popülerdi. Filtrenin yeni sürümü, uluslararası olarak viral hale geldi ve birçok kişi tarafından paylaşıldı.

Yeni anime filtresi, genel bir anime yüzü yerine, insanların yüzüne, cilt tonuna, yüz şekline ve saç rengine göre uyum sağlıyor. Kullanıcıların gözünü kısmasına bağlı olarak farklı efektler ortaya çıkarıyor. Dolayısıyla, bu denli kişiselleştirilebilir bir filtre, anime kültürü ile birleşince internette epey sevildi…

Anime filtresi ile yapılan komik paylaşımlar

Bazı kullanıcılar, anime filtresini hangi anime karakterine benzediğini görmek için kullanıyor…

Bazıları ise, filtrenin dönüşümünden memnun olmadıklarını söyledi ve sinirlendi…

Filtre, bir kediye uygulandığında “sevimli olmayan” sonuçlar verebiliyor.

Twitter kullanıcıları, filtreyi ünlü aktör Adam Driver gibi, sevdikleri ünlülere uyguladı.

Başka bir kullanıcı ise, The Witcher kadrosunun anime filtresi ile nasıl görüneceğini keşfetti.

Filtre Tiktok ve Instagram’da popüler olsa da, bazı kullanıcılar Snapchat’te bulmakta zorlandı. Trende dahil olmak için, Snapchat’te “anime style” adlı filtreyi bulun. Bu filtre ile, siz de akıma katılabilirsiniz.

Snapchat’te filtre uygulanmış olarak bir selfie çekin ya da kısa bir video çekin. Twitter, Instagram, Tiktok gibi diğer ağlarda paylaşmadan önce efekti ekleyin. İşte bu kadar!