in

TikTok video kaldırma nedenini söyleyecek

TikTok video kaldırma nedenini söyleyecek

TikTok video kaldırma nedeni, platformu aktif kullanan kullanıcıların bu zamana kadar öğrenemedikleri bir detaydı. TikTok’u aktif kullanan ve yüzlerce video paylaşan biri olarak, kaldırılan içeriklerinizin hangi nedenden dolayı platformda yer bulamadığını bilememek, oldukça can sıkıcı. Şirket kurulduğundan beri, sadece ilgili videoların “topluluk kurallarını” ihlal ettiğini bildirdi.

TikTok, yeni güncellemesiyle, videoların neden kaldırıldığına dair daha detaylı bilgi verecek. Popüler video paylaşım uygulaması, artık kaldırılan içeriklerde hangi politika ihlali olduğu bilgisini paylaşacak. Twitter gibi birçok ağ da, kaldırılan içeriklerin hangi politikaları ihlal ettiğini, detaylı bir şekilde paylaşıyor.

TikTok video kaldırma nedenine itiraz mümkün mü?

TikTok’ta, daha önce olduğu gibi kaldırılan içeriklere yine itiraz edilebilecek. Ancak yeni durumda, insanlar en azından neye itiraz ettiğinin farkında olacak. Daha önceden, içerik kaldırma nedeninin bilinmemesi, itirazı da anlamsızlaştırıyordu. TikTok, bir süredir böyle bir test yaptığını ve böylelikle, içerik kaldırma işlemine yönelik itirazların da yüzde 14 azaldığını belirtti.

TikTok’un böyle bir adım atacağının sinyalleri, Temmuz ayında yayınlanan ikinci şeffaflık raporunda gelmişti. TikTok, her videoyu neden kaldırdığına yönelik detaylı analizleri takip etmeye başladığını ifade etmişti.

Uygulamada çok zaman geçiren ve zaman zaman içerik kaldırma talepleri ile karşılaşan biriyseniz, TikTok video kaldırma nedeni öğrenmek, sizin için de önemli bir bilgi olacaktır.