in

Tüm Instagram hikayelerini haritada görüntüleme

Tüm Instagram hikayelerini haritada görüntüleme [Nasıl Yapılır]

Instagram hikayelerini haritada görüntüleme, Instagram’ın yeni sunduğu bir özellik. Hikayeler, 24 saat sonra kaybolduğunda, geçmiş hikayeleri görüntülemek zor ve uğraş gerektiren bir iş olabiliyor. Neyse ki Instagram, sunduğu bu özellikle hikayelerinizi kaydettiğiniz konuma göre, onlara yeniden göz atmanıza imkan tanıyor.

İşlemin adımlarını anlatmadan önce, Instagram’ı App Store ya da Google Play Store’da güncellediğinizden emin olun.

Adım adım Instagram hikayelerini haritada görüntüleme

Instagram’ı açtıktan sonra, sağ alttaki profil fotoğrafınıza dokunun ve profil sekmesine gidin.

  • Sağ üstteki menü seçeneğine ve ardından “Arşivle”ye dokunun.
  • Burada, oluşturduğunuz tüm hikayeleri göreceksiniz. Bu bölüm, hikayeleri kronolojik olarak listeler.
  • Ortadaki sekme, hikayeleri yayınladığınız zamana göre bulmanızı sağlayan bir takvim görünümüne sahiptir. Bir tarihe dokunduğunuzda, Instagram o gün yayınladığınız tüm hikayeleri yükler.
  • Diğer bölüm, hikayelerinizle ilişkilendirilmiş konumlarda, raptiyeler ile bir dünya haritası gösterir. Aynı anda daha fazla hikayeyi görmek için haritayı küçültebilir, fotoğraf ve videoları aynı ekranda görmek için içe doğru sıkıştırabilirsiniz.

Yakınlaştırdığınızda, uygulama fotoğraf ve videoları tam koordinatlarına göre otomatik olarak sınıflandırır ve Instagram hikayelerini haritada görüntüleyebilirsiniz.

Instagram’In, fotoğraf dosyalarının verilerini kullanmadığını da unutmayın. Hikayeler sadece, eklediğiniz konum etiketlerine dayanmaktadır. Yani konum etiketi olmayan hikayeler haritada görünmez.

Bir konumdaki fotoğraf ve video koleksiyonunu kalıcı olarak sabitlemek istiyorsanız, alttaki “vurgula” seçeneğine dokunun.

Konumu yazdıktan sonra, “Ekle”ye dokunun. İlgili fotoğraflar ve videolar, daha sonra profil açıklamanızın hemen altında, sabit hikayelerde görülecektir.

Instagram hikayelerini haritada görüntüleme işlemi işte bu kadar basit. Popüler uygulama, geçtiğimiz yıllarda gönderiler için de benzeri bir harita görünümü sunuyordu, ancak bu özellik kaldırıldı.