in

Twitter, tweet düzenleme özelliği test ettiğine dair iddiaları yalanladı

Twitter, tweet düzenleme ile ilgili yeni bir özelliği test ettiğine dair iddiaları yalanladı
Twitter, tweet düzenleme ile ilgili yeni bir özelliği test ettiğine dair iddiaları yalanladı

Twitter, geçtiğimiz günlerde ortaya atılan tweet düzenleme ile ilgili iddiaları yalanladı. Böyle bir özellik üzerinde çalışmadığını açıklayan Twitter sözcüsü, bazı kullanıcıların karşılaştıkları durumun bir hatadan ibaret olduğunu söyledi.

Bazı Twitter kullanıcılarının dün karşılaştıkları bir olay, Twitter’ın yeni bir tweet düzenleme özelliği üzerinde çalıştığı dedikodularına sebep oldu. Buna göre, kullanıcılar birine gönderdikleri bir tweet’i sildikten sonra, yeni bir tweet yazmayı denediklerinde, sildikleri tweet, direkt olarak düzenleme ekranına geri geliyordu. Böylelikle bir kaç dakika önce silinen bir tweet, düzenlenip yeniden gönderilebiliyordu.

Bu sayede, kullanıcılar, aynı tweet’i baştan yazmak zorunda kalmıyorlar ve aynı metin üzerinde bazı düzenlemeler yaparak yeniden tweetleyebiliyorlardı. Dün öğleden sonra farkedilen bu durum, Twitter’ın yeni bir özellik üzerine çalıştığına dair dedikoduların ortaya çıkmasına neden oldu.

Pek çok teknoloji yorumcusu, konuyla ilgili paylaşımlar yaparak, yeni özelliğin oldukça kullanışlı olabileceğine dair paylaşımlar yaptı. Düzenlenebilir tweet özelliği olarak lanse edilen durum, pek çok Twitter kullanıcısının da beğenisini kazandı. Fakat Twitter, yaptığı bir açıklama ile söz konusu iddiaları resmen yalanladı.

Twitter, tweet düzenleme özelliğini yalanladı

Twitter, çok kısa bir sürede pek çok kullanıcı tarafından konuşulan yeni özellikle ilgili iddiaları resmi bir şekilde yalanladı. Dün gece konu ile ilgili attığı bir tweet ile açıklamalarda bulunan Twitter Sözcüsü Liz Kelley, söz konusu durumun bir hatadan ibaret olduğunu ve Twitter’ın böyle bir özellik üzerinde çalışmadığını duyurdu.

Düzenlenebilir tweetler, Twitter kullanıcıları tarafından uzun bir süredir beklenen önemli özellikler arasında yer alıyor. Çok sayıda kullanıcı tarafından talep edilen tweet düzenleme özelliği ile ilgili açıklamalarda bulunan Twitter CEO’su Jack Dorsey, muhtemelen asla böyle bir özelliği kullanıma sunmayacaklarını ifade ediyor.

Bununla birlikte Twitter, kullanıcı taleplerini göz önünde bulundurmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde tüm kullanıcıların kullanma sunulan yanıt sınırlama özelliği, bu çalışmaların en önemli delillerinden bir tanesi olarak ön plana çıkıyor.

Kullanıcıların Twitter deneyimlerini iyileştirmeye yönelik bir takım adımlar atmaya devam eden Twitter yönetiminin, yakın bir dönemde tweet düzenleme ile ilgili herhangi bir adım atmayacağı ön görülüyor.