in

Twitter yanıtları nasıl gizlenir?

Twitter yanıtları nasıl gizlenir diye düşündürecek, tat kaçıran yanıtlara maruz kalıyorsanız, Twitter sizi sevindirecek bir özellik getiriyor…

Twitter, kullanıcıların tweetlerine verilen yanıtları gizlemelerine olanak tanıyan yeni bir araç üzerinde çalışıyor. Bu özellik, konuşmaya farklı amaçlarla dahil olan, istenmeyen ve spam yorumları gizlemek için yapıldı. Mobil ve masaüstünde Twitter yanıtları nasıl gizlenir sorusunun yanıtı aşama aşama anlattık.

Twitter yanıtlarını gizleme

Yanıt gizlemek istediğiniz tweetin altındaki cevap paylaşımlarına göz atın. Sorunlu gördüğünüz ve diğer takipçilerinizden gizlemek istediğiniz paylaşıma tıklayın.

  • Açılır menüde, “Yanıtı gizle” seçeneğine tıklayın.
  • İlk kez bir cevabı gizlemeyi denerken, bir uyarı mesajı göreceksiniz. İşlemi tamamlamak için, “Yanıtı gizle” seçeneğine yeniden tıklayın.

Bir dahaki sefere Twitter yanıtları nasıl gizlenir diye düşündüğünüzde, tweet, onaya gerek kalmadan işaretlenecek ve gizlenecektir.

Twitter yanıtlarını gösterme

Gizli yanıtları olan tweetlerde durumun diğer ayrıntılarının yanında, “gizli yanıt” simgesi yer alır. Tweetinizi görüntüleyen herkes bu simgeyi görebilir ve gizli yanıtları görebilir. 

  • Tweet’inizdeki bir yanıtı göstermek için, “gizli yanıt” butonuna tıklayın ya da dokunun.
  • Ardından, göstermek istediğiniz yanıtı bulun ve ardından tweet ile ilişkili açılır pencere butonuna tıklayın.
  • “Yanıtı göster”e tıklayın.

Bir zamanlar gizli olan tweet, artık orijinal tweetin altında gösterilecek. Twitter yanıtları gizleme ve yanıtı kaldırma işlemleri, işte bu kadar kolay.