in

WhatsApp grup sohbetini sessize alma [Nasıl Yapılır]

WhatsApp grup sohbetini sessize alma

Gruplar, arkadaşlarla iletişim halinde kalmak için harika bir seçenek, ancak WhatsApp grup sohbetini sessize alma bazen gerekli olabilir.

Grup üyeleri, ilgilenmediğiniz konularda, yoğun olduğunuz anlarda çok mesaj gönderiyorsa yapmanız gereken, grubu sessize almaktır. WhatsApp’ın bildirim sesini sürekli olarak duymak, çok can sıkıcı ve odak dağıtıcı olabilir.

Sessize almak istediğiniz bir WhatsApp grubu yüzünden, uygulamayı tamamen sessize almak doğru bir çözüm olmayacaktır, çünkü uygulamadan başka konularda bildirim almanızı da engeller. Bu nedenle, grup sohbetini özel olarak sessize almalısınız.

Adım adım WhatsApp grup sohbetini sessize alma

Bunun için ilk yapmanız gereken, uygulamayı açmak ve sessize almak istediğiniz grup sohbetine giriş yapmak. Grup bilgileri ekrana geldiğinde, grubun adına dokunun.

  • Grup bilgileri ekranında, “Sesi Kapat”a dokunun.
  • Ardından, grubu ne kadar süre ile sessize almak istediğinize karar verin. WhatsApp grup sohbetini sessiz yapmak için, uygulama size üç farklı seçenek sunar. 8 saat, 1 hafta ve 1 yıl süre ile grubu sessize alabilirsiniz.
  • Bildirim almaktan sıkıldıysanız ve grup sohbetinden tamamen ayrılmak istiyorsanız, Grup Bilgileri sayfasının en altına gidin ve burada “Gruptan Çık”a dokunun.

Grup sohbetleri, bazen gerçekten faydalı olabilse de, sürekli bildirim gelmesi oldukça can sıkıcı olabilir. WhatsApp sessize alma işlemi işte bu kadar kolay.