in

WhatsApp’ta iki adımlı doğrulama nasıl yapılır?

WhatsApp’ta iki adımlı doğrulama nasıl yapılır?

Hesap güvenliğinizi üst düzey bir noktaya getiren önemli bir işlem olan WhatsApp’ta iki adımlı doğrulama nasıl yapılır, anlatıyoruz. Dünyada giderek daha da önemli hale gelen iki aşamalı doğrulama güvenlik protokolü, hesabınıza sadece bir şifre ile girilmesinin önünde önemli bir güvenlik engelidir. İki aşamalı doğrulamaya sahip hesaplar, bilgisayar korsanlarının işini zor hale getiriyor.

WhatsApp, hesabınızla ilişkilendirdiğiniz telefon numarasına bağlı bir hesap. Bu nedenle biri SIM kartınızı çaldığında ve taktığı telefonda WhatsApp’ı indirdiğinde, hesabınıza doğrudan giriş yapabilir.

WhatsApp’ta iki adımlı doğrulama nasıl yapılır?

Hesabınıza ciddi bir güvenlik katmanı sunan WhatsApp iki adımlı doğrulama özelliğini aktifleştirmek için, aşağıdaki yolu takip edin:

  • WhatsApp’ı açın ve Ayarlar > Hesap seçeneklerini takip edin.
  • WhatsApp’ın son sürümünü kullanıyorsanız, iki adımlı doğrulama seçeneğini göreceksiniz. Görmüyorsanız, uygulamanızı güncelleyin.
  • Uygulamanız güncelse, iki adımlı doğrulama’ya tıklayın, ardından “Etkinleştir”e dokunun.

  • Altı haneli bir şifre girmeniz ve onaylamanız istenecektir. Güvenlik önlemi olarak bu şifre, telefonunuzun şifresi ile aynı olmamalı.
  • Ardından e-posta adresinizi girin ve onaylayın. Dilerseniz bu adımı atlayabilirsiniz ancak önerilmez. WhatsApp hesabınıza bir e-posta adresi eklemeden şifreyi sıfırlayamazsınız.
  • “Bitti” seçeneğine dokunduğunuzda WhatsApp iki adımlı doğrulama etkinleşecektir. Bu özelliği dilediğiniz zaman ayarlar uygulamasından devre dışı bırakabilir ya da şifrenizi, e-posta adresinizi değiştirebilirsiniz.

WhatsApp’ı yeni bir telefona kurduğunuzda, şifrenizi ve telefon numaranıza gönderilen SMS’teki tek kullanımlı kodu girmeniz gerekecek.

Hesabınız, WhatsApp’ta iki adımlı doğrulama ile şimdi daha güvenli…