in

Yayıncılar için geliştirilen Nvidia Broadcast uygulaması yayınlandı

Nvidia Broadcast uygulaması yayınlandı, işte özellikeri

Nvidia Broadcast uygulaması resmen yayında. Bu yılın başlarında, sesi işlemek ve neredeyse her türlü arka plan gülüşünü önlemek için RTX Voice isimli yazılımın beta sürümünü kullanıma sunan dev şirket, şimdi de benzere özelliklere sahip bir canlı yayın uygulaması olan Broadcast’i kullanıma sundu.

Geçtiğimiz aylarda kullanıma sunulan RTX Voice, pek çok kişi tarafından çok beğenilmişti. Hatta yapılan testlerde RTX Voice’un, tıkırdayan mekanik klavye seslerini bile tamamen yok ettiği görülmüştü.

Nvidia, beta olarak sunduğu RTX Voice yazılımını daha ileri bir boyuta taşıdı ve RTX Voice beta’nın devamı niteliğinde olan Nvidia Broadcast uygulamasını resmen yayınladı. Yapay zeka destekli yeni canlı yayın uygulaması, pek çok özellik ile birlikte geldi.

Bu özellikler ardında sanal arka plan, otomatik çerçeve ve gürültü giderme özellikleri de dahil olmak üzere çok sayıda özellik bulunuyor. Yeni Broadcast uygulaması, Nvidia’nın kendi sitesi üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. Fakat uygulamayı kullanmak için bir RTX grafik kartına sahip olmak gerekiyor.

Nvidia Broadcast uygulaması, RTX Voice Beta’nın devamı niteliğinde

Yeni Nvidia Broadcast, RTX Voice Beta yazılımının devamı niteliğinde geliyor. Yukarıda da ifade ettiğimiz üzere söz konusu uygulamanın çok sayıda özelliği bulunuyor. Nvidia Broadcast uygulaması ile, web kamerası ile çektiğiniz görüntülerin arka planını kaldırmanıza ve değiştirmenize imkan sunuyor.

Arka plana herhangi bir oyun görüntüsü veya sabit sürücüde bulunan bir görüntü eklenebiliyor. Aynı şekilde arka planı tamamen bulanıklaştırmak mümkün görünüyor. Bu, yeni telefonlarda bulunan Portre Modu’nu hatırlatıyor.

Nvidia Broadcast uygulamasında bulunan otomatik çerçeve özelliği, kendi TV şovunuzun kameramanı olma özelliği olarak size hizmet ediyor. Web kameranız, grafik kartın sahip olduğu yapay zeka teknolojisi sayesinde, yüzünüze yakınlaşıyor ve sizi takip ederek çerçeve içinde tutuyor.

Ve tabii ki, tıpkı Nvidia RTX Voice’de olduğu gibi, Nvidia Broadcast uygulaması da oldukça etkileyici bir gürültü önleme özelliğine sahip bulunuyor. İzleyiciler, yayın sırasında arka plandaki herhangi bir gürültüyü duymuyorlar. Buna klavyeden gelen gürültüler de dahil bulunuyor.

Nvidia Broadcast’i kullanmak için RTX 2060, RTX 2070, RTX 2080 ve RTX 3080 gibi RTX model bir GPU’ya sahip olmak gerekiyor. Eski bir GeForce ekran kartına sahip olanların ise RTX Voice’nin yamalı bir sürümünü indirmeleri mümkün.