in

Yeni Gmail logosu, Google renkleri ile daha uyumlu

Yeni Gmail logosu, Google renkleri ile daha uyumlu

Gmail logosu yenilendi. Klasik zarf görünümü değişen yeni Gmail logosu, Google renkleri ile daha uyumlu gözüküyor.

Google, Gmail’in logosunu değiştirdi. Uzun yıllardan beridir kullanılan zarf simgesinin yerini, Google renkleri ile oldukça uyumlu bir M simgesi aldı. Yeni logoda, Google’ın ana renkleri olan mavi, kırmızı, sarı ve yeşil renklerine yer verildi.

Google Haritalar, Google Fotoğraflar, Chrome ve diğer Google ürünleri ile de daha uyumlu bir hale gelen yeni Gmail logosu, eskisi kadar belirgin bir zarf biçiminde olmasa da, M harfinin yassılığı hala bir zarfı andırıyor. Google, bu adımı ile, ürünlerindeki yenileme çalışmalarına bir yenisini daha eklemiş bulunuyor.

Fast Company tarafından verilen bilgilere göre, Google, Gmail’in yeni logosunu tasarlarken, M hafifini ve kırmızı rengi de bırakmayı düşündü. Fakat değerlendirme çalışmalarına katılan kullanıcıların, memnun kalmadığı görülünce, bu değişiklikten vazgeçildi. İlgili çalışmalar, zarf simgesinin, Gmail logosu için kritik bir tasarım unsuru olmadığını ortaya çıkardı. Aynı şekilde M harfini korumanın ve bu harfte Google ile özdeşleşmiş renkleri kullanmanın herhangi bir memnuniyetsizliğe yol açmadığı görüldü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  iOS 14: iPhone için uygulama kurmadan deneme özelliği geliyor

Yeni Gmail logosu, Google renkleri ile öne çıkıyor

Google’ın Gmail için belirlediği yeni logo, kırmızı renklerle ön plana çıkıyor. Yeni logoda ayrıca, Google ile özdeşleşmiş diğer renklerin de yer alığı görülüyor. Bu renkler arasında mavi, kırmızı zarı ve yeşil gibi renkler ve bu renklerin tonları bulunuyor.

Yeni logo aynı zamanda, Google’ın diğer ürünleri ile de oldukça iyi bir uyum yakalıyor. Zira Gmail’in yeni logosu, Google Fotoğraflar, Google Haritalar, Chrome gibi diğer uygulamaların renkleri ile de eşleşiyor.

Google, bir süredir yenileme çalışmalarına ağırlık veriyor. Gmail ile birlikte, Takvim, Dokümanlar, Meet ve E-Tablolar gibi uygulamaların da logolarını değiştiren dev şirket, son olarak G Suite isimli servisinin de ismini değiştirmiş ve Google Workspace yapmıştı. Gmail, Meet, Chat ve Dökümanlar gibi pek çok hizmetini bir araya getirmeyi amaçlayan Google, bu ve benzeri adımlarla, Microsoft gibi rakiplerine karşı üstünlük kazanmaya ve bu alandaki ağrılığını korumaya çalışıyor.