in

Zoom Room nedir? Zoom’da oda kurma rehberi

zoom oda kurma

Zoom Room nedir? Zoom’da oda nasıl kurulur? Bu soruların yanıtını merak ediyorsanız bu yazı tam size göre.

İnternet çağında şirketler, işlerin düzgün ilerleyebilmesi için herkesin aynı anda aynı yerden çalışmasına gerek olmadığını fark etmeye başlıyor. Bu durum özellikle herkesin evden çalışmaya başlaması ile daha da çok göze çarpmaya başladı.

Zoom gibi markalar da işte tam da bu noktada devreye giriyor. Zoom, çalışanların dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar sanal toplantı yapmasına olanak sağlayan bir görüntülü konuşma uygulaması.

Zoom’da hesap açmak ücretsiz, ancak uygulamayı ayda 19,99 dolar vererek ek özellikleri ile kullanmak da mümkün. Zoom, eğer video konferans yapmak istiyorsanız oldukça kullanışlı bir uygulama. Fakat eğer toplantı deneyimini bir üst aşamaya taşımak istiyorsanız Zoom Room üyeliğini de aklınızda bulundurmalısınız. Peki Zoom Room nedir?

Zoom Room, içerisinde Zoom uygulaması kuru olan birkaç donanımın birleşmesinden oluşan ve kullanıcılarına sanal görüşme imkanı sunan bir hizmet.

Zoom Room yazılımı ile pek çok web kamerası, tabletler, bilgisayarlar, telefon sistemleri, mikrofonlar, hoparlörler ve akıllı tahtalar gibi sahip olunan her şeyi birbiri ile eşleyip sanal toplantıları daha gerçekçi hale getiriyor.

Windows ve iOS işletim sistemli bilgisayarlara kurulabilen Zoom Rooms programı ile toplantılar ayarlanabiliyor. iPad, Android ya da Windows işletim sistemine sahip tabletlerde ise Zoom Rooms uygulaması indirildikten sonra kamera ve mikrofon bağlanabiliyor.

Zoom Rooms uygulaması ile toplantı sırasında dosya, web sitesi ve internetteki diğer içerikler paylaşılabiliyor. Bir diğer değişle, toplantıdayken herhangi bir kesinti ya da duraksama olmadan iletişime ve paylaşıma devam edilebiliyor.