in

Apple macOS Catalina 10.15.6 beta 3 güncellemesi herkese açıldı

Apple macOS Catalina 10.15.6 beta 3 güncellemesi geliştiricilere ve herkese açık beta programı üyelerine açıldı
Apple macOS Catalina 10.15.6 beta 3 güncellemesi geliştiricilere ve herkese açık beta programı üyelerine açıldı

Apple, iOS 13.6 beta and iPadOS 13.6 beta 3 ile macOS Catalina işletim sisteminin 10.15.6 üçüncü beta sürümünü de geliştiricilere ve herkese açık beta programı üyelerine açtı.

Apple macOS Catalina 10.15.6 beta 3 güncellemesi ne sunuyor?

‌macOS Catalina 10.15.6 üçüncü beta sürümü, Apple Developer Center’dan uygun profil yüklendikten sonra Sistem Tercihleri’ndeki Yazılım Güncelleme aracılığyla Mac bilgisayarlara ve dizüstülere indirilebiliyor.

macOs Catalina10.15.6 beta 3 indir

macOS Catalina‌ üçüncü beta güncellemesi ne gibi iyileştirmeler getiriyor, henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak indirilmeye açılan bu sürümün, muhtemelen performans iyileştirmelerini, güvenlik güncellemelerini ve önceki güncellemede ele alınamayan hatalar için düzeltmeleri içermesi muhtemel.

İlginizi çekebilir:  Apple yapımı Mac işlemcileri, 2021’e kadar hazır olmayacak

İşletim sisteminin ilk iki beta sürümünde yeni özellik yer almıyordu, dolayısıyla üçüncü beta sürümde yeni bir özellik olması halinde, biraz sürpriz olacak.

macOS Catalina güncellemesinin tam halinin bu ay içinde yayınlanması gerekiyor. Apple, bu ay ayrıca iOS 13.6 yazılım güncellemesini de yayınlayacak.

Apple kısa süre önce macOS 11 Big Sur işletim sistemini tanıtmıştı. Bugüne kadar çıkan en büyük macOS güncellemesi olan ve macOS Catalina’yı izleyen macOS Big Sur, işletim sistemine tüm iOS ve iPad uygulamaları için destek getiriyor. Daha fazla verimlilik ve performans vaat eden macOS 11 Big Sur’da Mesajlar, Mail, Fotoğraflar, Takvim ve hatta Finder gibi yerel macOS uygulamalarının görünümünde çok daha modern ve kompakt bir tasarım kullanılıyor. macOS Big Sur’un 2020 yılı sonunda piyasaya çıkacağı tahmin ediliyor.

İlginizi çekebilir:  Muhtemel iPhone 12 boyutları maketlerden anlaşıldı