in

En iyi hikaye tabanlı mobil oyunlar (2020)

En iyi hikaye tabanlı mobil oyunlar (2020)
En iyi hikaye tabanlı mobil oyunlar (2020)

Şayet hikaye tabanlı oyunlardan hoşlanıyorsanız, sizler için hazırladığımız en iyi hikaye tabanlı mobil oyunlar listesinde yer alan oyunlardan dilediğinizi seçerek, bu zevkiniz mobil platformlarda da devam ettirebilir ve oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz. İşte iPhone ve Android telefonlar için geliştirilmiş birbirinden iyi en iyi hikaye tabanlı mobil oyunlar.

En iyi hikaye tabanlı mobil oyunlar

The Room

The Room, en iyi hikaye tabanlı mobil oyunlar arasında yer alıyor. Çıktığı tarihten kısa bir süre sonra oldukça popüler hale gelen oyunda, bir odada yer alan ipuçlarını kullanarak, oldukça zor sayılabilecek bir bulmacayı çözmeye çalışıyorsunuz. Oyunda toplamda dört seviye bulunuyor. Her yeni bulmaca sizi bir sonraki seviyeye taşıyor. Google Play Store ve Apple App Store’da yer alan bu oyun, oldukça makul ücretlerle satılıyor.

Homescape

Homescape, ailesi ile birlikte evine geri dönen Austin the Butler isimli karakterin hikayesini konu edinen bir oyundur.. The Sims ve Candy Crush Saga karışımı bir oyun olan oyunda, çeşitli görevleri yerine getirerek, para kazanıyor ve kahramanımızın evinde iyileştirmeler yapmasına yardımcı oluyorsunuz. Oynarken oldukça eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bu oyunu Goolge Play Store ve App Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilir ve ücretiz olarak oynamaya başlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Suudi Arabistan'ın mobil oyun harcamaları Türkiye'yi geçti

Sinister Edge

Sinister Edge, oldukça kaliteli bir mobil hikaye oyunudur. Oyunda ailenizin kayıp üyelerini arıyor ve bu sırada karanlık gerçekleri ortaya çıkarıyorsunuz. Oldukça korkunç bir atmosfere sahip olan oyun Google Play Store ve Apple App Store’dan ücretsiz bir şekilde indirilerek oynanabiliyor.

Dark Meadow: The Pact

En iyi hikaye tabanlı mobil oyunlar arasında yer alan bir diğer oyun Dark Meadow: The Pact’tir. Oyunda hafızanızı kaybetmiş bir şekilde, bir hastane odasında uyanıyorsunuz. Tekerlekli sandalyede oturan garip bir adam, sizi koridordaki yaratıklar hakkında uyarıyor ve bir daha asla görülmemek üzere hızla uzaklaşırken bir cadıdan bahsediyor. Oyun birinci şahız görünümünde oynanıyor. Oyuncu çeşitli öğelere dokunarak onları açabiliyor ve neşeneler elde ediyor. Oldukça kaliteli bir oyun olan Dark Meadow: The Pact, Google Play Store ve Apple App Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirilebiliyor.

SIM- Sara is Missing

SIM- Sara is Missing hikaye tabanlı oldukça ilginç bir mobil oyundur. Oyunda, kayıp olan Sara isimli bir kızı bulmaya çalışıyorsunuz. Ve bunu onun telefonunda yer alan fotoğrafları, notları, mesajları ve hatta müziklerini kullanarak yapıyorsunuz. Sara’nın telefonundan elde ettiğiniz ipuçlarını bir araya getirerek, onu bulmak konusunda çeşitli teoriler üretiyorsunuz. Oldukça otantik bir oyun olan SIM- Sara is Missing’i Google Play ve App Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirip oynayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Zynga, 1,8 milyar dolarlık Peak satın alma anlaşmasını nasıl yaptı?

Ninja Arashi

Ninja Arashi, kötü karakterin hapishaneden kaçması ile başlıyor. Daha sonra oyunun kahramanı olan Ninja Arashi, karısını ve çocuğunu kaçıran kötü karaktere ulaşmak için, dövüş konusundaki hünerlerini kullanıyor. Oldukça kaliteli grafiklere sahip olan oyun kesinlikle en iyi hikaye tabanlı mobil oyunlar arasında yer alıyor. Ninja Arashi’yi Apple App Store ve Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirmek ve oynamak mümkün.

Infinity Blade

Infinity Blade, oldukça etkileyici bir RPG oyunudur. Savaş konulu oyunda düşmanla karşılaşıp, onu alt etmeye çalışıyorsunuz. Oyunun ana karakteri olan Siris, babasını öldüren şeyi bulmak için çabalıyor siz de onu yönlendirerek, ona bu görevde yardım ediyorsunuz. Oyunda düşmanla savaşmak için çok sayıda araç mevcut.

Device 6

Device 6 oyununda, oyunun kahramanı olan Anna’ya bilinmeyen bir adadan kaçması konusunda yardım ediyorsunuz. Bu konuda çeşitli görüntü ve seslerden yola çıkarak size sunulan bir dizi bulmacayı çözmeye çalışıyorsunuz. Oyunda, hikayeyi devam ettirmek ve ipucu toplamak için ekranı kaydırmak gerekiyor. Aynı şekilde bulmacayı çözebilmek için, nesnelerle etkileşime geçebilmenize imkan tanıyan bir dizi buton yer alıyor. Metin tabanlı bir oyun olan Device 6 en iyi mobil oyunlar arasında yer alıyor. App Store’da yer alan oyun ücretli bir şekilde kullanıcılara sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Oyun dünyasının lideri artık Çin’de

LoneWolf

LoneWold, hikaye tabanlı bir keskin nişancı oyunudur. Oyunda, intikamını almak isteyen bir keskin nişancı vardır. Bu keskin nişancı sizin kontrolünüz ile birlikte verilen görevleri yerine getirmekte ve hedefleri vurmaktadır. Oldukça basit kontrollere sahip olan LoneWolf, Google Play Store’da Android kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmaktadır.