in

Google Lens yeni alışveriş özellikleri kazandı

Google Lens yeni alışveriş özellikleri
Google Lens yeni alışveriş özellikleri

Google Lens, yeni güncelleme ile birlikte bazı alışveriş özellikleri kazandı. Kullanıcılar artık, ev ödevlerinin aynı sıra, yeni bir araba veya kıyafet satın alırken de Google Lens’den yardım alabilecek.

Google, uzaktan alışveriş yapmak ve öğrencilerin ev ödevini kolaylaştırmak gibi işlevler için geliştirdiği Google Lens uygulaması için yeni bir güncellemeyi duyurdu. Dev şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Google Lens bundan sonra alışveriş konusunda daha aktif bir şekilde kullanılabilecek.

Google Lens, görüntü tanıma özelliği sayesinde fotoğraflardaki kıyafetleri ve benzeri ürünleri sizin için tespit edebilecek. Bu sayede beğendiğiniz bir elbiseyi internette bulup satın alabileceksiniz. Bu özelliği kullanmak için Android veya iPhone uygulamasına girmek ve arama çubuğundaki Lens simgesine dokunmak yeterli olacak. Bu sayede Lens ile herhangi bir ürün, alışveriş için hızlı bir şekilde bulunup satın alınabilecek.

Google Lens yeni alışveriş özelliği ile aradığınız ürünleri bulun

Özellikle Pinterest’te beğendiğiniz fakat nereden satın alabileceğinizi bulamadığınız bir kazak veya ceketi Google Lens ile bulabilirsiniz. Üstelik bunu çok çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için tek yapmanız gereken, bir resmin üzerinde basılı tutmak ve Lens’in o öğeyi sizin için bulmasını beklemek olacaktır.

Google Lens, ayrıca bulduğunuz kazak ve ceket gibi giysileri, kot pantolon ve diğer giysilerle eşleştirmek ve şekillendirmek için de size yardımcı olacaktır. Üstelik yalnızca Android telefonlarda değil. Google tarafından yapılan açıklamaya göre hem Android hem de iPhone kullanıcıları bu özelliği kullanabilecekler.

Bir otomobilin gerçek dünyada nasıl göründüğüne bakın

Google Lens yeni alışveriş özellikleri arasında yer alan bir diğer özellik ise, otomobiller ile ilgili. Kullanıcılar bundan sonra Google Lens’i kullanarak bir otomobilin gerçek dünyada nasıl bir görünüme sahip olduğuna bakabilecekler. Farklı arka planlarda kullanılabilen bu özellik sayesinde, artırılmış gerçeklik teknolojisi (AR) de kullanarak bir araca yakından bakmak mümkün hale gelecek. Kullanırlar satın almayı düşündükleri bir aracı detaylı bir şekilde inceleyebilecekler.

Google’ın bu özellik için Volvo ve Porsche gibi büyük araba markaları ile de anlaştığı ifade ediliyor. Sonuç olarak Google Lens’in alışveriş deneyimini çok farklı bir düzeye taşıyacağı anlaşılıyor.