in

Google Takvim’in haritaları kenarda açmasını durdurma

Google Takvim'in haritaları kenarda açmasını durdurma

Google Takvim’in haritaları kenarda açmasını durdurma, Google’ın takvim aracının kenar çubuğunda sunduğu bu özelliği beğenmeyenlerin yaptığı bir işlem. Google, web üzerindeki diğer birkaç uygulama ile Takvim’i entegre etti. Bu uygulamalardan biri de Google Haritalar. Biri, kenar çubuğunda bulunan ve diğeri de bir adres seçtiğinizde açılan Google Haritalar… Kenar çubuğunda açılma özelliğini beğenmezseniz, devre dışı bırakabilirsiniz.

Bir etkinlikteki adresi tıklarsanız, sağ kenar çubuğunda konumun bir önizlemesi açılır. Konumu Google Haritalar web sitesinde açmak için, “Haritalarda aç”ı tıklamalısınız. Bu, bazı insanların kaçınmak isteyeceği, fazladan bir adım gibi görünür.

Neyse ki bu adımı ortadan kaldırmak çok basit. Google Haritalar kenar çubuğu yönetimini bilmiyorsanız, nasıl çalıştığını anlattık.

Adım adım Google Takvim’in haritaları kenarda açmasını durdurma

Bir bağlantıyı tıkladığınızda, kenar çubuğu konumunda bir Google Haritalar önizlemesi açılır. Konumu Google Haritalar web sitesinde görmek içinse, “Haritalarda aç”ı tıklamanız gerekir.

  • Bunu devre dışı bırakmak için kenar çubuğunu gizlemeniz yeterli. Kenar çubuğunda açık olan her şeyi kapatın, böylece yalnızca uygulama kısayollarını görürsünüz. Ardından kenar çubuğunu gizlemek için sağ alttaki oku (>) tıklayın.
  • Kenar çubuğu şimdi gizlenecek. Uygulama penceresini genişletmek için yalnızca oklu bir küçük sekme göreceksiniz.

Artık bir adrese tıkladığınızda, sizi doğrudan Google Haritalar’a götürecek. Google Takvim’in haritaları kenarda göstermesini durdurma işlemi işte bu kadar pratik.