in

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’nun içi göründü

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’nun içi göründü
iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’nun içi göründü

Apple’ın geçtiğimiz günlerde piyasaya südüğü iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modellerinin içi göründü. Popüler tamir platformu iFixit, her iki modelin de için açarak parçalara ayırdı. Yayınlanan görseller, iki modelin dışları kadar içlerinin de bir birlerine çok benzediğini gösteriyor.

Apple, bu yıl toplam dört iPhone 12 modeli ile karşımıza çıktı. iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max isimli yeni modeller, önceki modellerden ayrılan tasarımları ile ve 5G gibi oldukça gelişmiş teknik özellikleri ile ön plana çıkıyor. Dev şirket, serinin tüm modellerinde iPhone 4’de olduğu gibi düz bir kenar kullanıyor. Ayrıca tüm modeller Seramik Kalkan isimli bir dayanıklılık özelliği ile geliyor.

iPhone 12 serisinde yer alan tüm modeller, tasarım olarak bir birilerine oldukça benziyor. Yayınlanan bir video, bu modellerin dışları kadar içlerinin de birbirinin aynısı olduğunu gösteriyor.

iPhone 12 ve 12 Pro’nun içi birbirine çok benziyor

Popüler tamir sitesi iFixit’in Youtube kanalında paylaşılan videoda iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modellerinin içi açıldı. Parçalara ayırılan iki cihazın birbirine oldukça benzediği görüldü. Verilen bilgilere göre Apple her iki cihazda da aynı ekranı kullanıyor. Her iki modelde de 10,78 Wh pil bulunuyor.iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’nun içi göründü

 

iPhone 12 Pro’nun kamera kısmında telefoto ve LİDAR sensörüne sahip plastik bir ara parça olduğu görülüyor. Her iki cihazda da 12 Megapiksel çözünürlüğünde ulta geniş kameralar yer alıyor. iFixit ayrıca, MagSafe kablosuz şarj dizisini gösteren bir dizi X-Ray görüntüsüne yer veriyor. iPhone 12 Pro’nun röntgeninde cihaz siyah bir çevreye sahip gibi görünüyor. Bu görüntünün paslanmaz çelik çerçeveden kaynaklandığı ifade ediliyor. iPhone 12 modelinin X-Ray görüntüsünde ise bu beyaz olarak görülüyor. Bu iPhone 12 modelinde kullanılan alüminyum çerçeveden kaynaklanıyor.

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’nun içi göründü

iPhon 12 modellerinin içi ile ilgili bu bilgileri veren iFixit, onarılabilirlik puanına gelince, her iki modele de 10 üzerinden 6 veriyor. Cihazlarda parçaları birbirine bağlayan çok sayıda vida bulunuyor. Bu yapıştırıcılardan çok daha iyi bir yapı olarak kabul ediliyor. Apple’ın kullandığı iyileştirilmiş su yalıtımının, bazı onarımları daha zor bir hale getirebileceği belirtiliyor. Bununla birlikte su kaynaklı arızaların daha az sıklıkta yaşanacağı ifade ediliyor.

iFixit sitesine göre her iki iPhone 12 modelinin de en büyük dezavantajı önde ve arkada yer alan cam yapı. Bu, telefonun düşmesi durumunda hasar görme olasılığını artırıyor.