in

iPhone ve Apple Watch aktivite paylaşma ve yarışma [Nasıl Yapılır]

iPhone ve Apple Watch aktivite paylaşma ve yarışma
iPhone ve Apple Watch aktivite paylaşma ve yarışma

iPhone ve Apple Watch ile arkadaşlarınızla aktivite paylaşma ve onlarla yarışmak artık mümkün. Zira iPhone ve Apple Watch, size adımlarınızı takip etmenin yanı sıra, arkadaşlarınıza meydan okumanın ve onlarla rekabet emenin de bir yolunu sunuyor. Bunun için gerçekleştirmeniz gereken yalnızca bir kaç basit işlem bulunuyor. İşte iPhone ve Apple Watch ile fitness aktivitelerini paylaşma ve arkadaşlarınızla yarışma için yapmanız gerekenler.

iPhone aktivite paylaşma nasıl yapılır?

iPhone aktivite paylaşma özelliği sayesinde, arkadaşlarınızın günlük aktivitelerinizi görmelerini ve antremanlarınızı takip etmelerini sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu bilgileri görebilen kişiler size teşvik edici mesajlar gönderebilir veya sizi yarışmaya davet edebilir.

iPhone ile tüm bu eylemleri gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey aktivite paylaşım özelliğini kullanmaktır. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • İlk olarak telefonunuzda bulunan Aktivite uygulamasını açın.
  • Ekranın sağ alt köşesinde yer alan Paylaşım sekmesine dokunun.
  • Ardından sorulması halinde Başla butonuna dokunun.
  • Bir arkadaş eklemek için, ekranın sağ üst köşesinde bulunan artı (+) simgesine dokunun.
  • Bu bölümde, aktivitelerinizi paylaşmak için bir Apple Watch kullanıcısını arayın.
  • Ardından kişiyi ekleyip, ekranın sağ üst köşesinde yer alan Gönder yazısına tıklayın.

Aktivitelerinizi paylaştığınız kişi, etkinliklerini sizinle paylaşmak isteyip istemediğine dair bir bildirim alacaktır. Şayet bu isteğe olumlu yanıt verirlerse, onların aktiviteleri de sizin Paylaşım ekranınızda görünecektir.

iPhone ile aktivite paylaşma bu şekilde. Şimdi de Apple Watch kullanarak fitness etkinliklerinizi arkadaşlarınızla nasıl paylaşabileceğinize bakalım.

Apple Watch aktivite paylaşma

Apple Watch ile aktivite paylaşma işlemi için aşağıdaki adımları takip edin.

  • İlk olarak Apple Watch’unuzda bulunan uygulamaların listesini açın ve Aktivite uygulamasını seçin.
  • Ardından ekranı aşağı doğru kaydırın ve Bir Arkadaşınızı Davet Edin seçeneğine dokunun.
  • Açılan ekranda, tüm kişilerinizin bir listesini göreceksiniz. Aktivitelerinizi paylaşmak istediğiniz kişiyi bulun ve seçin.

Artık arkadaşınızın ismini, Davet Edilenler listesinde yer aldığını göreceksiniz. Arkadaşınız davetinizi kabul ettiğinde, etkinlik verilerinin sizinle paylaşıldığına dair bir bildirim alacaksınız.

iPhone’da aktivite rekabeti başlatma

Aktivite paylaşma özelliğini etkinleştirdikten sonra arkadaşınızı haftalık bir yarışmaya davet edebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Aktivite uygulamasını açmak ve Paylaşım bölümünde yer alan Rekabet Et seçeneğine dokunmaktır. Bu seçeneğe dokunduğunuzda, Davet Et ve Kuralları Görüntüle şeklinde iki seçeceğin yer aldığı bir ekran açılacaktır. Davet Et seçeneğine dokunarak arkadaşlarınızı bir rekabete davet edebilir, Kuralları Görüntüle seçeneğine dokunarak, yarışmanın kurallarını görüntüleyebilirsiniz.

Arkadaşlarınızla gerçekleştirdiğiniz bu yarışma 7 gün sürecektir. Ve her kullanıcının günlük olarak 600 puan toplama şansı vardır. Bir haftanın sonunda en çok puanı toplayan kişi yarışmayı kazanır. Yarışma, arkadaşınız meydan okumanızı kabul ettikten bir gün sonra, yani ertesi gün başlayacaktır.

Yarışma ile ilgili günlük skorları, Aktivite uygulamasının paylaşım bölümünde görüntüleyebilir ve haftasonunda yarışmayı kimin kazanacağına dair fikir edinebilirsiniz. Aynı şekilde s geçmişteki yarışmaların sonuçlarını görmek için de Paylaşım ekranına girmeniz yeterli olacaktır.

Apple Watch’a aktivite rekabeti başlatma

Apple Watch’da aktivite yarışı başlatmak için yapmanız gereken uygulamalar menüsüne girmek ve Aktivite uygulamasını açmaktır. Ardından Paylaşım bölümündeki Rekabet Et düğmesine dokunarak bir rekabet başlatabilirsiniz.

Açılan ekranda yer alan Davet Et seçeneğine dokunarak, herhangi bir arkadaşınıza meydan okuyabilir ve daveti kabul etmesi halinde, 1 hafta sürecek yarışmayı başlatabilirsiniz. İlgili yarışmayla ilgili verileri yine, Paylaşım ekranından takip edebilir ve kimin önde olduğunu görebilirsiniz.