in

Singapur, Apple Watch kullananlara para ödeyecek

Singapur, Apple Watch kullananlara para ödeyecek

Singapur, Apple Watch kullanarak, çeşitli egzersizler yapan vatandaşlarına yüzlerce dolar ödeyeceğini açıkladı. Spor aktivitelerini teşvik etmek amacıyla alınan karar, Apple Watch saatlerin tanıtımı açısından oldukça sıradışı bir teşvik olarak nitelendiriliyor.

Geçtiğimiz hafta Singapur’da yüzen bir mağazanın açışını yapan Apple, Singapur hükümetinden oldukça etkileyici bir jest aldı. Hükümet yetkilileri, yaptıkları bir açıklama ile, Apple Watch kullanıcılarının büyük ödüllerle ödüllendirileceğini duyurdu.

Buna göre Apple Watch modellerinde yer alan sağlık uygulamalarını kullanan Singapur vatandaşları yüzlerce dolarla ödüllendirilecek. Vatandaşların bu ödülleri almak için yürüyüş, yüzme, yoga gibi spor aktivitelerini yerine getirmeleri yeterli olacak.

Singapur vatandaşları ayrıca, Apple Watch aracılığıyla, sağlık kontrolleri ve aşı randevuları gibi çok sayıda sağlık uygulaması hakkında bilgilendirilecek. Devlet tarafından belirlenen hedefleri gerçekleştiren Singapur vatandaşları 380 Singapur doları ödül kazanabilecek.

Singapur, bu uygulama ile birlikte, vatandaşlarını spora ve sağlılı aktivitelere teşvik edecek. Apple Watch, Singapur hükümeti tarafından alınan bu karar sayesinde, oldukça büyük bir gelir elde edebilir.

“Türünün ilk örneği”

Apple yaptığı bir açıklama ile söz konusu ortaklığı, “türünün ilk örneği” olarak nitelendirdi. Apple Baş İşletme Sorumlusu Jeff Williams, “Singapur, dünyanın önde gelen sağlık sistemlerinden birine sahip. Ve onlarla ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Bilindiği üzere Apple, Eylül etkinliği ile Apple Watch Series 6 ve Apple Watch SE isimli iki yeni akıllı saat modeli duyurdu. Apple, bu yeni modeller ile birlikte kullanıcılarına sağlıkla ilgili bir dizi yeni özelik sundu. Singapur tarafından yapılan bu duyuru da, bu hafta gerçekleştirilen Time Flies etkinliği ile aynı zamana denk geldi.

Singapur, Apple Watch kullananlara para ödeyecek

Apple, geçtiğimiz hafta Singapur’daki üçüncü mağazasını açarak, bu ülkedeki faaliyetlerini büyütme yoluna girmişti. Suyun üzerinde konumlanan yeni mağaza, cam bir kubbeye benziyor. Apple tarafından “yüzen kubbe” olarak isimlendirilen yapı, şirketin Singapur’a verdiği önemi gösteriyor.

Singapur, kamusal sorunlara teknolojik çözümlerle yaklaşan bir şirket olarak öne çıkıyor. Singapur yönetiminin Apple Watch ile ilgili aldığı bu karar, bazılarına göre, pek şaşırtıcı değil. Zira hükümet, bu yıl koronavirüs salgınının yayılmasını durdurmak için de teknolojik uygulamalara başvurmuş ve bir temas takip uygulamasını kullanıma sunmuştu. Singapur aynı zamanda, devriye gezmek ve sosyal mesafeyi teşvik etmek amacıyla, parklara robot bir köpek konuşlandırmıştı.